תיעוד: פעילי ש"ס השליכו רימון גז בדרשת הרב אמנון יצחק

הגזרה החרדית-ספרדית מתחממת. אחרי שמנהיג מפלגת כוח להשפיע האשים את בכירי ש"ס בכך שביימו את האירוע המוחי של הרב עובדיה, פוצצו פעילי המפלגה את הדרשה השבועית שלו. אבישי בן חיים מדווח מהחזית הסוערת ביותר בבחירות 2013

(3:44 דקות)

קרב על הקול המזרחי מסורתי הגיע אתמול (שני) לנקודת רתיחה מבעבעת. פעילי ש"ס פוצצו את דרשתו השבועית של הרב אמנון יצחק, מנהיג מפלגת "כוח להשפיע", בבית שמש, התקוטטו ואף השליכו גז מדמיע. על פי כתב החרדים של חדשות 10, אבישי בן חיים, כל זה בגלל דברים שאמר הרב יצחק בגנותם של מנהיגי ש"ס.

 

בואו להשתתף בסקר הבחירות הגדול של nana10 »

 

"הרב עובדיה יוסף שליט"א, שיהיה בריא אמן, אומרים שהובהל בשבת לבית החולים", אמר יצחק בדרשתו. "מה קרה? אירוע מוחי. מיד יצאו הרבנים מהקופסה והנפטלין ואמרו את כל מה שרצו להגיד שנים רבות ולא עלה בידם ומצאו סיבה למסיבה: 'הרב הובהל לבית החולים בגלל אמנון יצחק'. שלושה עיתונים חרדיים לא התפתו ולא כתבו כלל, כי הם חושבים שזה גם היה מבוים. כי הם מסוגלים גם להסיע את הרב בשבת בשביל להצליח במפלגה".

 

בהילולת הבאבא סאלי בנתיבות זינב בש"ס הרב חיים אמסלם, יו"ר מפלגת עם שלם. "העדה המרוקאית חיכתה כל כך הרבה שנים שיבוא את הרב ההוא שנעלם להם, שבמקומו באו כל מני דמויות קיצוניות, שלא משקפות שום דבר מהמתינות הספרדית, מהיהדות היפה, מקרבת הלבבות, שיוצרת גשר, שמחבקת", אמר אמסלם.

 

אם נתיבות של אתמול היא המדד הרי שקסמה של ש"ס עדיין לא פג. היריב האמיתי שלה על הקול המזרחי הסטריאוטיפי הוא מישהו אחר לגמרי, מישהו שכמעט שכחנו, בנימין נתניהו. הקמפיין המתוחכם של דרעי, שנועד לגרום לציבור להאמין שמי שמצביע ש"ס בעצם מצביע לנתניהו, משל הייתה פה עדיין שיטת שני הפתקים, עובד. אם כל זה, פלוס כמויות המחיה שנשפכה כמים, והלהיט המקומי "רבי נחמן סטייל" לא הספיקו, שלפה אתמול ש"ס עוד נשק סודי - קלטת "אני מאמין" של דרעי.