נתניהו למיטשל: ישראל מעוניינת בשלום תוך שמירה על הביטחון

יו"ר הליכוד נועד עם השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון. השניים דנו על המצב באזור ועל האיום האיראני. נתניהו אמר בתום הפגישה כי מיטשל הוא אדם ש"מוכן להקשיב" וכי במידה והליכוד יעלה לשלטון, הוא ישמח לשתף פעולה עם הממשל האמריקני. בהמשך שב נתניהו והבהיר: אני לא מחוייב להבנות אליהן הגיע אולמרט עם הפלסטינים

"אם אבחר אני מצפה לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם ג'ורג' מיטשל, עם נשיא ארצות הברית ועם מזכירת המדינה" - כך אמר היום (שישי) יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו.

מיטשל ונתניהו נפגשו מוקדם יותר היום. יו"ר הליכוד החמיא לשליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון ואמר "מצאתי אדם שהוא פתוח, שמוכן לשמוע, שיחזור עוד חודש לאזורינו להמשיך את המגעים עם הממשלה הנבחרת. בפגישה דיברנו על כך שישראל מבקשת להגיע לשלום תוך שמירה על הביטחון".

נתניהו סיפר עוד כי השניים דנו גם על האיום האיראני. "הדגשתי גם, כי יש צורך לבלום את איראן וגרורותיה שמהווים מכשול לשלום וסכנה לישראל ולאזור כולו".

בהמשך דבריו התייחס יו"ר האופוזיציה לפרסומים על כך שראש הממשלה אולמרט הגיע להסכמה עם אבו מאזן ושב ואמר "ממשלה שתיבחר לא תהיה מחויבת לאף אחד מהויתורים הללו. אנחנו נשאף לשלום אך לא נחזור על שגיאות העבר".