ראש הממשלה נחקר במעונו בירושלים בפעם ה-12

רגע לפני סוף כהונתו, אהוד אולמרט נפגש עם חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בפעם ה-12 • חקירתו של ראש הממשלה נמשכה שעתיים וחצי • בפעם האחרונה נפגשו אולמרט וחוקריו בתחילת חודש דצמבר, אז התמקדה החקירה במינויים הפוליטיים במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה

ראש הממשלה אהוד אולמרט, נחקר הבוקר (שישי) במעונו שבירושלים בפעם ה-12 בנוגע לפרשת המינויים במשרד התמ"ת.

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בראשות ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, תת ניצב שלומי אילון חקרו את אולמרט במשך שעתיים וחצי - כפי שסוכם בין הצדדים מראש.

בפעם האחרונה נחקר אולמרט בתחילת חודש דצמבר, גם אז התמקדה החקירה במינויים הפוליטיים במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה.

בפרשת מרכז ההשקעות נחשד אולמרט כי נקט פעל בניגוד עניינים במהלך תקופת כהונתו כשר התמ"ת, כאשר התערב בהליכים ובהחלטות במרכז ההשקעות שבאחריות המשרד, לטובת חברה שיוצגה על ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר.

בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נחשד אולמרט כי קיבל הטבה של 480 אלף דולר ברכישת הבית, ובקיזוז ההנחה על התשלום במזומן, מדובר בהטבה של 330 אלף דולר. במהלך החקירה הקודמת , השביעית במספר, נחקרה לראשונה גם אשתו של ראש הממשלה עליזה על החשדות נגד בעלה בפרשה.

בתחילת חודש דצמבר הודיע פרקליט המדינה משה לדור לעורכי דינו של ראש הממשלה, כי התיק נגדו, בפרשת בנק לאומי לישראל נסגר. הסיבה לסגירת התיק: היעדר תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום.