אם שיספה גרונו של בנה חולה הסרטן - מצבו קשה

החשודה נמלטה מביתה לאחר ביצוע המעשה ונעצרה כששבה אליו • לשוטרים סיפרה, כי ביקשה לשים קץ לחייו של בנה שנמצא בשלב האחרון של מחלת הסרטן שלו • מעצרה של האישה הוארך והיא מאושפזת כעת במחלקה הסגורה של המכון לבריאות הנפש "גבעת שאול" • הילד מאושפז במצב קשה בבית חולים

המשטרה עצרה אתמול (חמישי) תושבת מזרח ירושלים בת 30 החשודה, כי חתכה את גרונו של בנה חולה הסרטן בסכין.

מצבו של הילד בן החמש קשה, והוא מאושפז בבית חולים בעיר. לאחר המעשה נמלטה האישה מביתה ליריחו, והיא שבה אתמול בערב, אז נעצרה.

כשנחקרה טענה החשודה, כי מצבו הקשה של בנה גרם לה לבצע את המעשה. לאחר החקירה הועברה האישה לאישפוז במחלקה הסגורה של המכון לבריאות הנפש "גבעת שאול", ובית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרה שלא בנוכחותה.

בחודש דצמבר האחרון גזר בית המשפט המחוזי בחיפה על מוחמד שלעאטה מסחנין, 16 שנות מאסר, מתוכן 14 בפועל, לאחר שהורשע בנסיון לרצח אחד מילדיו ובתקיפתו של השני בנסיבות מחמירות, בהיותם בני 9 וחצי, על ידי מתן כדורים וחניקה של אחד מהם.

תחילת הפרשה בחודש אוגוסט האחרון, אז השגיח הנאשם, על שני ילדיו הקטנים, תאומים, בשעה שאימם יצאה לעבודה. על פי הודאתו של הנאשם, בעסקת הטיעון שחתם, הילדים הפריעו את מנוחתו וכדי להשתיקם אילץ אותם לטפול תרופות לשיכוך כאבים המשמשות אותו במינון גבוה.

לאחר שרק אחד הילדים נרדם הוא ניגש לשני והחל לחנוק אותו עד שהילד איבד את הכרתו. לאחר מכן נסע שלעאטה לתחנת המשטרה בעיר ודיווח כי הרג את בנו. במסגרת הסדר טיעון אליו הגיעו הצדדים, הומר האישום שייחס לו ניסיון לרצח לתקיפה בנסיבות מחמירות ביחס לאחד מילדיו, וביחס לקטין השני נותרה עבירת נסיון הרצח בעינה.

המועצה לשלום הילד: עליה במספר הילדים שחוו התעללות

בחודש ספטמבר, התכנסה ועדת הכנסת לזכויות האישה בעקבות מקרי הרצח של הילדים רוז פיזם
אלון בוריסוב ומיכאל קרוצ'קוב.

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן הגיש לוועדה דוח חמור, ממנו עולה כי בשנת 2007 נרשמה עלייה חדה במספר הילדים שדווחו כקורבנות התעללות.

מהדוח עולים נתונים מדאיגים לפיהם בשנת 2007 טופלו על ידי פקידי סעד 41,000 ילדים שנפלו קורבן להתעללות. מדובר ב-3,000 ילדים יותר מאשר בשנת 2006. עוד עולה מנתוני הדוח כי בעשור האחרון נרשמה עליה של פי 2 במספר הילדים שמטופלים לאחר שעברו התעללות. בשנת 1997 טיפלו לשכות הרווחה ב-21,000 מקרים.