ארה"ב: האישה שילדה שמיניה, אם ל-14 ילדים

לתושבת לוס אנג'לס שעשתה השבוע היסטוריה, מחכים בבית שישה ילדים - ביניהם תאומים. אמה של היולדת הסכימה לספר לכלי התקשורת, כי מצבם הבריאותי של כל התינוקות טוב. אביה הודיע כי יהיה קשה מאוד לאתר את המשפחה, ששומרת בקנאות על פרטיותה ואמר "יש לנו בית גדול לא באזור, לא תמצאו אותנו לעולם"

תושבת דרום קליפורניה שילדה מוקדם יותר השבוע שמיניה, היא אם חד הורית לשישה ילדים, ביניהם תאומים, כך מדווח הבוקר (חמישי) העיתון "לוס אנג'לס טיימס". כעת האישה היא אם ל-14 ילדים.

על פי בקשת המשפחה פרטיה של האם נותרו חסויים, אולם אמה, אנג'לה סולמן, הסכימה להתראיין ולספר קצת על המצב הלא שיגרתי אליו נקלעה המשפחה. "לבתי מצפה אתגר משמעותי בגידול 14 ילדים" אמרה סולמן, והוסיפה, כי "החדשות הטובות הן שנראה שכל התינוקות בריאים. הסתכלתי עליהם והם כל כך קטנים ויפים".

האישה ילדה ביום שלישי האחרון שישה בנים ושתי בנות במשקלים שנעים בין 800 גרם ל- 1.54 ק"ג בניתוח קיסרי.

על פי הרופאים, מצבם של השמונה מוגדר טוב ויציב. יחד עם זאת בבית החולים סירבו למסור פרטים על מצבה הרפואי של האם, ופרטים נוספים על הלידה עצמה. דוברת בית החולים סיפרה לסוכנות הידיעות AP, כי הלידה ערכה לא יותר מחמש דקות וכי כל התינוקות בעטו ובכו במרץ רב.

גם היום, לאחר שהאם הספיקה להתאושש מעט, המשפחה עדיין מעוניינת בפרטיות. אביה של היולדת, שהסכם להזדהות רק כ"אד" אמר לכלי התקשורת שהתקהלו מחוץ לבית החולים, כי יהיה להם קשה מאוד לאתר אותם בהמשך. "יש לנו בית גדול, לא באזור - לעולם לא תמצאו אותנו שם".

מדובר במקרה השני בהיסטוריה בו נולדים שמונה תינוקות בהריון אחד. המקרה הראשון אירע אף הוא בארצות הברית ביוסטון טקסס לפני עשור.