דיווח בקולומביה: המחתרת תשחרר בקרוב קבוצת חטופים

"ארגון 'צבא המהפכה של קולומביה' (FARC) ישחרר ביום ראשון הקרוב כמה חטופים משמעותיים" כך דיווחה סנטורית בכירה בקולומביה. לדבריה, בין המשוחררים יהיו שני פוליטיקאים מקומיים וארבעה חברים בכוח ביטחוני שישוחררו ברצף בשלושה שלבים

"מחתרת FARC בקולומביה עומדת לשחרר כמה חטופים משמעותיים ביום ראשון הקרוב". כך מדווחת רשת ה-BBC הבריטית, על פי דיווחים של פוליטיקאית בכירה בקולומביה.

לדברי הסנטורית פיידאד קורדובה, שסייעה במשא ומתן לשחרורם של שבויים נוספים בעבר, בידיה נמצאים נתונים מדוייקים לגבי המקום בו עתידים להתקיים שחרורים נוספים. קורודובה הוסיפה כי בין המשוחררים יהיו שני פוליטיקאים מקומיים וארבעה חברים בכוח ביטחוני אשר ישוחררו ברצף של שלושה שלבים. הוועדה הבינלאומית של הצלב האדום וברזיל מעורבות שתיהן בתיאום לקראת השחרורים האמורים.

בחודש יולי האחרון הביא הצבא בקולומביה לשחרורם של כמה בני ערובה שהיו בשבי הארגון. בין המשוחררים האחרונים היתה גם המנהיגה הקולומביאנית, אינגריד בטנקור, שהתמודדה בבחירות לנשיאות. בטנקור שוחררה לאחר 6 שנים בשבי בפעולה צבאית מתוכננת של כוחות קומנדו מיוחדים, בעקבות הדיווחים על הידרדרות במצבה הבריאותי .

מדובר בצעד ההתנדבותי הראשון שעושה ארגון המורדים FARC ("צבא המהפכה של קולומביה") לשחרור שבויים מאז חודש פברואר 2008, כאשר נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז חתם על עסקה עם הארגון לפיה ישוחררו 4 פוליטיקאים קולומביאניים שנחטפו.