ארה"ב: בית הנבחרים אישר את התוכנית להבראת הכלכלה

ברוב של 244 תומכים מול 188 מתנגדים אישר בית הנבחרים האמריקני את תוכניתו של הנשיא אובמה לחיזוק הכלכלה בארה"ב. התוכנית כוללת הטבות ותמריצים בהיקף של 825 מיליארד דולר, המתווספים ל-700 מיליארד דולר שכללה תוכנית החירום של הנשיא ג'ורג' בוש

בית הנבחרים האמריקני אישר הלילה (חמישי) את תוכנית הסיוע לכלכלה, במסגרתה תוזרם למשק חבילת התמריצים על סך 825 מיליארד דולרים. התוכנית אושרה ברוב של 244 מול 188 נבחרים. השלב הבא אותו על התוכנית לעבור הוא אישור הסנאט, שיעלה בדיון שייערך, ככל הנראה בשבוע הבא.

בהצהרה שפרסם הנשיא האמריקני, ברק אובמה, זמן קצר לאחר אישור הותכנית בבית הנבחרים נכתב כי "התוכנית שאפשר להציל או אף ליצור יותר מ-3 מיליון מקומות עבודה בשנים הבאות. איננו יכולים להרשות לעצמנו לגרור את רגלינו ולהרשות לחילוקי הדעות להפריע לנו".

אובמה הודה לבית הנבחרים על אישור התוכנית והביע את תקוותו כי התוכנית עוד תתחזק בטרם שתגיע לאישור הסנאט.

ההטבות והתמריצים בתוכנית בהיקף של 825 מיליארד דולר, מתווספים ל-700 מיליארד דולר שכללה תוכנית החירום של הנשיא ג'ורג' בוש. התוכנית מורכבת מהשקעה בתשתית בסך 550 מיליארד דולר, והפחתת מסים בסך 275 מיליארד.

מגייס תמיכה בתוכנית כדי לחזק אותה לקראת ההצבעה בסנאט

כבר אתמול החל אובמה במסע פגישות ומגעים לגיוס התמיכה בתוכנית. נשיא ארה"ב אמר כי הוא דוגל בשקיפות, בהשקעה בגופים וארגונים שעובדים ומסוגלים להתאושש, ולא מאחורי דלתיים סגורות. בנוסף לפגישות עם פוליטיקאים נפגש הנשיא גם עם מנהלים בכירים ואנשי עסקים כדי לקדם את התוכנית.

כמה מהרפובליקנים מתחו ביקורת על התוכנית להפחתת המסים, ואמרו כי "לא יהיו חותמת גומי". הרפובליקנים חוששים שהתוכנית תעודד התרחבות של הממשל והגדלה של החוב הלאומי האמריקני.