בעקבות הירי לדרום: חיל האויר תקף יעדים בדרום רצועת עזה

בעקבות נפילת הרקטה אמש בשטח המועצה האזורית אשכול הגיב הלילה צה"ל בתקיפות יעדים בדרום הרצועה. בצה"ל אישרו כי חיל האויר תקף אתר לייצור אמצעי לחימה באזור רפיח וכי זוהתה פגיעה. שרת החוץ: נגמרה התקופה בה עוברים לסדר היום על ירי

רשת הטלויזיה "אל-ערביה" היתה הראשונה לדווח הלילה (חמישי) על התקפה ישראלית בדרום רצועת עזה בתגובה לשיגור הרקטה אמש לעבר ישראל. בצה"ל אישרו כי מטוס קרב של חיל האויר תקף אתר לייצור אמצעי לחימה באזור רפיח וכי זוהתה פגיעה.

מוקדם יותר, בשעות הערב, זוהתה יציאת הרקטה על ידי מערכות האיכון של צה"ל. הרקטה הראשונה מאז נכנסה הפסקת האש לתוקפה, נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או נזק, אך תושבי המקום סיפרו ששמעו פיצוץ.

בעקבות הירי אמרה שרת החוץ ציפי לבני כי גם אם מדובר בירי לעבר שטח פתוח ישראל תגיב. "נגמרה התקופה בה עוברים לסדר היום על ירי, ישראל תגיב על כל ירי וגם על הירי הזה".

שיגור הקסאם מגיע לאחר שאתמול נגד צה"ל נהרג וקצין נפצע באורח קשה בתקרית באזור כיסופים.

הכוח נפגע מפיצוץ מטען חבלה בסמוך לסיור בו נעו החיילים, לאורך גדר המערכת. באירוע נפצעו בנוסף חייל צה"ל ונגד צה"ל באורח קל. בתגובה תקף חיל האוויר מספר מנהרות של חמאס בציר פילדפי.

ראש הממשלה אהוד אולמרט, שנועד עם השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, אמר גם הוא כי ישראל תגיב על הפרות השקט ברצועה.

ובתוך כך, שר הביטחון אהוד ברק החליט לבטל במפתיע את נסיעתו לארצות הברית, במהלכה היה אמור להיפגש עם שר ההגנה האמריקאי רוברט גייטס ובכירים נוספים בממשל. מלשכתו נמסר, כי סיבת הביטול היא האירועים הביטחוניים בדרום.