"אין כניסה לזוגות מעורבים"

בני זוג, יהודייה ונוצרי, ביקשו לגור במושב מגדים, אך זכו לקבלת פנים צוננת כשתלו תמונה של סנטה קלאוס על הדלת. לאחר שמכוניתם הושחתה, החליטו לעזוב

(2:57 דק')

רותם ובן, הם בני זוג. רותם היא ישראלית יוצאת קיבוץ, ובן הוא אמריקני נוצרי ממוצא פורטוריקני. השניים ביקשו לחגוג את חנוכה וחג המולד ביחד, כפי שעשו בעבר, בבית ששכרו לפני כחודש במושב מגדים.

על הדלת הם תלו את דמותו של סנטה קלאוס, ולצידה שרשרת של כוכבים וירח. לאחר שעות ספורות התקשר אליהם בעל הדירה ואמר: "התקשרו אלי אנשים במושב,ואמרו שאתם חוגגים את חג המולד". בעל הבית הסביר שאינו מסכים שיחגגו את החג הנוצרי בביתו, ואם היה יודע שמישהו מבני הזוג לא יהודי, לא היה משכיר להם את הבית.

בתגובה לבקשה השניים הסירו את הקישוטים, אך למחרת הוזמנו למזכיר המושב שהסביר להם שיש בעיה: "הבעיה היא שאחד מבני הזוג לא יהודי. יש בעיה, זה מושב של יהודים", אמר. בתגובה לדברים אומר בן: "זה המקום האחרון בעולם שחשבתי להרגיש או לראות גזענות. פה? מיהודים?".

בעקבות השיחה עם בני הזוג המליצו להם המזכיר ויושב ראש ועד המושב לעבור לגור במקום אחר, כשהם מציינים ערים מעורבות כמו עכו וחיפה. חלק מתושבי המושב תמכו ברותם ובבן, אך אחרים התנכלו להם: מישהו במקום שפך חומצה על מכוניתם וריסס אותה בספריי.בסופוט של דבר לא נותרה להם כל ברירה, והם החליטו להרים ידיים ולעזוב.