חמאס: מסרבים לקשור בין פתיחת המעברים לסוגיית שליט

דובר הארגון בעזה משיב לראש הממשלה אהוד אולמרט • לדבריו פתיחת המעברים ושחרור שליט הינם "שני עניינים שונים ונפרדים" • מושיר אל-מסרי הבהיר כי סוגיית שליט תידון רק במסגרת עסקה לשחרור "כל האסירים"

המענה של חמאס להודעת ראש הממשלה, לפיה ישראל תסכים לפתוח את המעברים באופן קבע רק תמורת החזרת גלעד שליט, לא איחר לבוא.

"חמאס מתנגד להצעה הישראלית לקשור את פתיחת המעברים ברגיעה ובשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט" אומר הערב (רביעי) מושיר אל-מסרי, דובר חמאס בעזה.

אל-מסרי שדיבר עם סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" אמר עוד כי פתיחת המעברים ושחרור שילט הינם שני עניינים "שונים ונפרדים".

"סוגיית שליט היא סוגייה נפרדת ולא נדון עליה אלא במסגרת עסקה שבמסגרתה ישוחררו כל האסירים - ובמיוחד אלה שנשפטו לתקופות ארוכות".

כזכור, מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בתדרוך לעיתונאים, כי המעברים לרצועה יפתחו רק כאשר ישוחרר החייל החטוף. אולמרט אמר את הדברים בתום פגישה שקיים עם ג'ורג' מיטשל, השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון.

לגבי הרגיעה, ציין אמר אל-מסרי: "אנו מעוניינים ברגיעה שתעצור את התוקפנות, תסיר את המצור ותפתח את כל המעברים ובמיוחד את מעבר רפיח, ולא כמו ברגיעה הקודמת,שהייתה 'על חשבון העם הפלסטיני'" - כך לדבריו.

באשר לאורכה של הרגיעה אמר דובר חמאס בעזה, כי ארגונו "ושאר הפלגים הפלסטינים עודם דנים בסוגיה זו, וכאשר נגיע להסכמה נודיע עליה גם למצרים".

"חמאס מסרב לכל תנאי הציונים להפסקת אש"

איימן טהא, חבר משלחת חמאס לקהיר התייחס אף הוא לנושא הפסקת האש היום ואמר, כי ארגונו "מסרב לכל התנאים שהציבו הציונים להפסקת האש, במיוחד בכל הקשור לחזרה לסעיפי הרגיעה הקודמת והקמת חגורה ביטחונית לאורך גבול עזה".

הוא הוסיף: "לא נלך לרגיעה ללא הסרת המצור, פתיחת כל המעברים והכנסת כל הציוד הדרוש לרצועת עזה". גם הוא אמר כי חמאס מסרב לכלול את שליט בהסכם רגיעה עם ישראל - וכי הארגון יהיה מוכן לשאת ולתת על שחרורו רק בתמורה לשחרורם של אסירים פלסטינים.