סין: עונשי מוות בפרשת החלב המורעל

שני מתווכים, שמכרו את החלב הפגום למחלבה, נידונו לעונש מוות, בעוד מנכ"ל המחלבה תרצה עונש מאסר עולם. במסגרת הפרשה שהסעירה את סין, מתו לפחות 6 ילדים ששתו חלב מורעל במלמין

בית משפט בסין גזר היום (חמישי) עונש מוות על שני גברים בשל מעורבותם בפרשת החלב המורעל שגרמה למותם של לפחות שישה ילדים. אחד המורשעים הורשע במכירת יותר מ-600 טונות אבקת חלב מזוהם למחלבת הענק "סאנלו", למרות שידע כי מדובר באבקה מורעלת. המורשע השני שימש כמתווך בין בעלי הרפתות למחלבה.

קרוב ל-300 אלף ילדים חלו בשנה החולפת לאחר ששתו חלב שהועשר במלמין – חומר מלאכותי ורעיל, שמשמש בדרך כלל לייצור רהיטים ושגורם לבעיות בריאותיות כמו אבנים בכליות. במסגרת המשפט הועמדו לדין מתווכים ומנהלים מקבוצת "סאנלו" – מחלבת ענק שלא דיווחה על מקרי התחלואה בעקבות שתיית מוצריה.

במסגרת המשפט נידונה טיאן ונהואה, מנכ"ל חברת "סאנלו" לשעבר, למאסר עולם בגין מעורבותה בפרשה. הורים רבים, שילדיהם חלו בעקבות שתיית החלב, זעמו על גזר הדין הזה, וטענו כי היא עליה לעמוד בפני עונש מוות. טיאן הודתה ב ייצור ומכירת מוצרים מזויפים, ובנוסף לעונש המאסר, היא נקנסה ב-24 מיליון ין, שהם 3.6 מיליון דולר.