בגלל ההתבטאות נגד ההומוסקסואלים: תלונה נגד השר ישי

איתי פנקס, מראשי מפלגת הצעירים, הגיש למשטרה תלונה נגד יו"ר ש"ס בעקבות דבריו כי יש לשחרר הומוסקסואלים מהצבא תחת סעיף 21. במקביל פנו ראשי המפלגה לראש הממשלה בדרישה לפטר את ישי

סגן ראש הממשלה השר אלי ישי וההתבטאויות שלו נגד הקהילה ההומוסקסואלית מגיעים גם למשטרה – אתמול (רביעי) הוגשה נגדו תלונה בעקבות טענתו אתמול כי מדובר ב"מחלת נפש", שאין לגייס את מי שסובל ממנה לצה"ל בגין פרופיל 21. את התלונה הגיש איתי פנקס, לשעבר חבר מועצה בתל אביב ומראשי מפלגת הצעירים.

לטענת פנקס "אלי ישי ודברי הבלע שלו מחזירים את הקהילה 20 שנה אחורה לימים חשוכים, ומחייבים התייחסות של רשויות החוק". הוא הוסיף כי ""מדובר בהסתה ובהתייחסות פוגענית כלפי אלפי בני נוער מהקהילה ההומו לסבית שעומדים על סף גיוס לצבא, וזאת מבלי שנזכיר את תרומתה של הקהילה לצבא בדמות אלפי קצינים ולוחמים. אנשים חולים בראש לא פחות מהשר ישי עלולים להתייחס לדבריו ברצינות ולפגוע בחיילים מהקהילה".

במקביל פנו ראשי מפלגת הצעירים צבר – בועז טופורובסקי, נתנאל איזק ואיתי פנקס, במכתב חריף לראש הממשלה, אהוד אולמרט, שבו דרשו את פיטוריהם המידיים של ישי ושר הדתות, יצחק כהן, שעזב אמש דיון בנושא חינוך באוניברסיטת תל אביב וטען כי הומוסקסואליות היא מחלה. טופורובסקי דורש מהשרים לחזור בהם מהתבטאויותיהם.