בית המשפט העליון עיכב את שחרורו של מאיר אברג'יל

ההחלטה בעניינו תידחה ליום שלישי אז ידון בית המשפט בערר שהגישה הפרקליטות בבקשה לשחררו

(23 שניות)

בית המשפט העליון הורה היום (חמישי) לעכב את שחרורו של מאיר אברג'יל למעצר בית. ההחלטה בעניינו תידחה ליום שלישי, אז ידון בית המשפט בערר שהגישה הפרקליטות בבקשה לשחרר את אברג'יל.

מוקדם יותר הגישה המחלקה הבין לאומית בפרקליטות המדינה לבית המשפט העליון, ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים לשחרר את מאיר אברג'יל המבוקש להסגרה בארה"ב, למעצר בית.

בנוסף ביקשה הפרקליטות להורות על דחיית שחרורו, עד שתינתן ההחלטה הסופית על ידי בית המשפט העליון - בקשה שכאמור אושרה.

אתמול דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את התנגדות הפרקליטות לשחרורו של איש העולם התחתון מאיר אברג'יל, וקבע כי זה יישלח למעצר בית - לאחר השלמת הערבויות הכספיות בעניינו.

פרקליטתו של אברג'יל, עורכת הדין איילת אפיק, מסרה בתגובה להחלטת בית המשפט כי "אנו מברכים על ההחלטה למרות שמדובר בסכומי ערבות גבוהים, שנקבעו על אף שבית המשפט לא מצא תשתית ראייתית נגד אברג'יל".

בשבוע שעבר החליט בית המשפט לשחרר את אברג'יל, אך קבע בנוסף כי אחיו של מאיר, יצחק אברג'יל ונאשם נוסף, יישארו במעצר עד תום ההליכים. בחודש שעבר מתח השופט אדמונד לוי ביקורת על הפרקליטות במהלך דיון בבית המשפט העליון, בערעור שהגישו האחים מאיר ויצחק אברג'יל ושניים מאנשיהם נגד מעצרם.

החשודים טענו כי יש לשחררם ממעצר מכיוון שאין בידי הפרקליטות בקשת הסגרה פורמלית שחתומה על ידי מזכירת המדינה האמריקנית.

השופט לוי אמר כי מדינת ישראל אמורה לשמור על זכויות אזרחיה. לדבריו, הסגרה של אזרחי למדינה אחרת, היא לא דבר פשוט וצריך להקפיד בעניין עד הפסיק האחרון. "בקשת הסגרה צריכה להיות מפורשת. המחדל כאן ברור, לא צריך להמתין עד למסמך האחרון", אמר.