אשכנזי: היעדים שהוצבו בראשית המבצע הושגו במלואם

בעקבות ההכרזה על הפסקת אש ברצועת עזה, פרסם הרמטכ"ל איגרת ללוחמים. "חמאס הוכה קשות ונוצרו התנאים לשינוי מהותי במציאות הביטחונית בדרום" כתב אשכנזי. "המבצע טרם הסתיים, הימים הבאים מחייבים אותנו לשמור על היערכות"

(2:27 דק')

"בעקבות החלטת ממשלת ישראל על הפסקת אש, צה"ל נוצר את נשקו בתום 22 ימי לחימה. היעדים שהוצבו בראשית המבצע הושגו במלואם - מערכי החמאס ותשתיות הטרור הוכו מכה קשה, ונוצרו התנאים לשינוי מהותי במציאות הביטחונית בדרומה של מדינת ישראל", כך כתב היום (ראשון) הרמטכ"ל גבי אשכנזי באיגרת ללוחמי צה"ל.

"צה"ל נערך מחדש לקדם כל התפתחות ולהבטיח מיצוי והעמקת ההישגים. המבצע טרם הסתיים. הימים הבאים מחייבים אותנו לשמור על היערכות, על דריכות ועל מוכנות עד שישוב השקט לישובינו ולערינו, ויושלמו התנאים להבטחת האינטרסים הביטחוניים בדרום.

"עיניים רבות בכל רחבי המזרח התיכון ומחוצה לו עקבו אחר כושר הלחימה ואחר נחישות הביצוע שהפגין צה"ל על כל מערכיו. היכולת המבצעית והמודיעינית המרשימה, החתירה למגע שהפגינו לוחמי צה"ל ומפקדיו – ביבשה, באוויר ובים, בסיוע גורמי הביטחון האחרים, ואיתנות הרוח שהפגינו תושבי הדרום – העמיקו בקרב כל אויבינו את ההכרה בעוצמתו של צה"ל ובנחישות להציב חומת מגן לשמירה על ריבונותה ועל ביטחונה של מדינת ישראל".

"אין לנו מלחמה עם תושבי עזה, אויבינו הם חמאס וגורמי הטרור"

הרמטכ"ל התייחס גם לסבלה של האוכלוסייה האזרחית בעזה וכתב: "יצאנו למבצע לאחר שנים של איפוק והבלגה, כשאנו נחושים להגן על בתינו ועל אזרחינו, להסיר את איום הטרור מעל תושבי הדרום. מבקשי חיים אנחנו ולא מקדשי מוות, וגם לבנו לא גס בסבל הרב שנגרם לאוכלוסיה האזרחית. אין לנו מלחמה עם תושבי עזה. אויבינו הם חמאס וגורמי הטרור האחרים שהפכו את בני עמם למגן אנושי ולבני ערובה, ושיגרו אש ומוות מבתיהם, מבתי הספר, מבתי החולים וממסגדים. חמאס הוא הנושא באחריות לתוצאות ולסבל הרב שהמיט על בני עמו".

לסיכום, הודה אשכנזי ללוחמים. "אחיי הלוחמים, היכולת המבצעית, נחישות הרצון והביצוע, אומץ הלב ורוח הלחימה שהפגנתם הם שהביאו להישגים המרשימים. עם ישראל כולו מוקיר לכם אהבה ותודה ויודע כי יש על מי לסמוך ביום הפקודה", כתב הרמטכ"ל.

"בלחימה איבדנו מטובי לוחמינו ומפקדינו. אנו כואבים את נפילתם ונוצרים זכרם בלבנו. פועל חייהם ומופת לחימתם הם צוואת חיים ודרך עבורנו. נאמץ אל לבנו את בני המשפחות השכולות, ונישא יחד איתם תפילה לרפואה שלמה של הפצועים".