השב"כ: אם לא נתמיד, מצב ההברחות ישוב לקדמותו

שרי הממשלה קיבלו סקירה על המצב בעזה, לאור הפסקת האש החד צדדית • ראש השב"כ אמר כי "מערך הרקטות ספג פגיעה - אך עדיין קיימת יכולת ירי" • אמ"ן אמר כי "חמאס קיבל את הפסקת האש בהפתעה - הוא נמצא כרגע במבוכה" • הוא הוסיף "ייתכן וחמאס ינסה לבצע פיגועי טרור כדי לקזז הישגי הניצחון הישראלי"

(1:42 דקות)

ראש השב"כ, יובל דיסקין, אמר היום (ראשון) במהלך סקירה ביטחונית בישיבת הממשלה השבועית כי "עלינו להתמיד ולטפל בנושא ההברחות בציר פילדלפי, אחרת המצב ישוב לקדמותו בתוך כמה חודשים ספורים".

רה"מ: נבחן את הפסקת האש דקה אחר דקה»
הירי לדרום נמשך: 10 רקטות נורו מהבוקר»
חמאס הכריז: הפסקת אש מיידית בעזה»

מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, סקר בפני העיתונאים את דברי ראשי מערכת הביטחון בפני השרים. ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין, המשיך ואמר בישיבה כי "החמאס ספג מכה קשה בכל ההיבטים. מבחינה שלטונית - רעיון הקמת מדינת חמאסטן הוביל את הפלסטינים להרס". הוא אמר עוד כי "חמאס קיבל את הפסקת האש בהפתעה. הוא במבוכה ומסנ לראות מה יעשה הלאה".

האלוף ידלין אמר כי "יש ביקורת בעזה על חמאס. אנשים קוראים למנהיגים שייצאו מהמנהרות ויראו את הנזק שנגרם לאנשים" לטענת ידלין "חמאס מסתיר את היקף הפגיעות האמיתי מהעולם ומהאוכלוסייה בעזה".

הוא אמר עוד כי "במידה מסוימת מסתמן כי מבצע עופרת יצוקה הוא מבחינת תמרור עצור ל הפשעה האיראנית בעזה. המצרים הוכיחו שוב כי מעמדם במנהיגי העולם הערבי רק הולך ומתחזק, ככל שהשפעה איראן יורדת".

דיסקין: לחמאס עדיין יכולת לירות לעבר ישראל

ראש השב"כ, יובל דיסקין, דיבר גם הוא בישיבה ותמך בעמדת ראש אגף המודיעין בכל הקשור לפגיעה בארגון חמאס. "נגרמה פגיעה קשה לשלטון חמאס ברצועה", אמר דיסקין והמשיך "גם מערך הרקטות נפגע באופן משמעותי. יש עדיין יכולת של ירי אך גם זו נפגעה".

גם ראש השב"כ אמר לשרים כי לציבור בעזה יש ביקורת קשה נגד חמאס על החורבן שהביא על הרצועה. לטענתו הציבור מרגיש כי "החמאס השקיע מאמץ לשמור על בכיריו והדבר ידוע לתושבים. עדיין לא ברור כיצד הדבר יבוא לידי ביטוי - משום שיש עדיין חשש בקרב האוכלוסייה האזרחית מהחמאס.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, שדיבר גם הוא בישיבה שיבח את חיילי צה"ל ואמר כי "אני גאה להיות מפקד של חיילים כאלה".

(1:11 דקות)