פגישת עדכון בקריה: אהוד ברק שוחח עם נועם שליט

שר הביטחון עדכן את אביו של החייל החטוף לקראת סיומו הצפוי של המבצע בעזה. גלעד שליט ככל הנראה לא יהיה חלק מהסכם הפסקת האש, אולם בישראל מקווים כי סיום הלחימה יזרז את המגעים לשחרורו

(1:21 דק')

בפעם השנייה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה", שר הביטחון אהוד ברק נועד היום (חמישי) בלשכתו עם נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט. ההערכה היא כי ברק נועד עם שליט על מנת לעדכן אותו בכך שהלחימה עם חמאס עומדת ככל הנראה לקראת סיום.

גלעד שליט לא צפוי להיות חלק מהסכם הפסקת אש המתגבש בין הצדדים, אולם שר הביטחון אמר ככל הנראה לשליט כי סוגיית השחרור של בנו תקבל תאוצה ביום שאחרי הלחימה. בישראל מקווים, כי לאחר המערכה חמאס יציב דרישות מאוזנות יותר לעסקת השבויים, שיהיו מקובלות על מקבלי ההחלטות.

הפעם הראשונה בה נועד ברק עם נועם שליט היתה בימים הראשונים של המבצע, לאחר שהפלסטינים דיווחו כי גלעד שליט נפצע באחת מהתקיפות של חיל האוויר ברצועה. לשר הביטחון חשוב היה לומר אז לאביו של החייל כי לישראל אין כל מידע על הדיווחים.

לפני כמה ימים התייחס לסוגיית שליט סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, שאמר כי מצבו של החייל החטוף לא מעניין יותר את הארגון. "סוגיית שליט אינה מעניינת אותנו, לא הצבנו לו שמירה מיוחדת ואיננו מתעניינים בשלומו", אמר אבו מרזוק.

אתמול נפוצו בישראל שמועות לפיהן לוחמי צה"ל הפועלים ברצועה הצליחו לאתר את גלעד שליט ולחלצו, אולם במערכת הביטחון מיהרו להבהיר כי אין כל אמת בשמועות.