ברק: חמאס יורה לעבר כוחות צה"ל בצמידות למתקני האו"ם

מזכ"ל האו"ם נפגש עם שר הביטחון ושמע ממנו כי ישראל "עושה ככל האפשר כדי להעניק סיוע הומניטרי לאוכלוסייה בעזה" • ברק הוסיף ואמר כי "חמאס משתמש באזרחים כמגן אנושי" • גורמים בצבא אומרים כי הירי לעבר מתקן אונר"א בעזה היה בתגובה לירי מאזור המתחם לעבר כוחות צה"ל

(1:51 דק')

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר היום (חמישי) למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, המבקר בישראל כי "החמאס משתמש באזרחים פלסטינים כמגן חי ויורה לעבר חיילי צה"ל בצמידות למתקני או"ם". בצבא טוענים כי הירי לעבר מתקן אונר"א בוצע בתגובה לירי מחבלים על כוח גבעתי מתוך חצר המתחם.

דיווח: צה"ל הפציץ מתקן אונר"א»
מזכ"ל האו"ם: חמאס צריך להפסיק הירי»

ברק הוסיף ואמר כי "חיילי צה"ל מגיבים ויגיבו לכל ניסיון פגיעה בהם מתוך הגנה עצמית. צה"ל ימשיך לפעול כשהוא עושה ככל יכולתו למנוע פגיעה בבלתי מעורבים ויאפשר את הסיוע הנדרש לארגוני האו"ם בפעילות הומניטארית".

גורמים בצה"ל אומרים כי הפגזים שנורו לעבר מתקן אונר"א בעזה, נורו בתגובה לירי לעבר כוחות צה"ל. הגורמים אמרו כי "כזה דבר לא ראינו הרבה זמן - פתיחה באש מתוך מתחם של אונר"א". כתוצאה מהירי לעבר המתקן התפוצץ מאגר סולר גדול. שר הביטחון הודיע למזכ"ל האו"ם ולצלב האדום כי הוא שולח כבאיות אש כדי לסייע בכיבוי הלהבות.

מזכ"ל האו"ם סיפר במהלך פגישה עם שרת החוץ ציפי לבני, כי שר הביטחון הבטיח לו שהפגזת מתחם אונר"א הייתה "טעות חמורה".

על פי דיווחי הפלסטינים מדווחים עוד על הפגזת בית החולים "אל קודס" שבדרום העיר עזה. על פי הדיווחים האגף הדרומי של בית החולים עולה באש. דובר צה"ל עדיין לא מסר תגובה רשמית לירי לעבר שני המתקנים.

דיווח: אלפי פלסטינים בורחים ממרכז העיר עזה

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות AP על אלפי פלסטינים שנמלטים מבתיהם במרכז העיר עזה מפחד כוחות צה"ל המתקדמים פנימה.

עוד דווח, כי ביתו של בכיר חמאס, מחמוד א-זהאר נהרס בהפצצות. מקור בכיר במערך הרפואה הפלסטיני אומר, כי מתחילת המבצע של צה"ל בעזה נהרגו 1,054בני אדם, ותחילת היום נהרגו לפחות 21 פלסטינים ברחבי הרצועה.