יו"ר בל"ד: אציע למזכירות המפלגה להחרים את הבחירות

ח"כ ואסל טאהא אמר לחדשות nana10, כי יפעל בנושא אחרי שוועדת הבחירות המרכזית החליטה לפסול את בל"ד ורע"מ-תע"ל מהתמודדות לכנסת. "אם אכן כך נחליט, נקרא לכל האוכלוסייה הערבית להחרים את הבחירות", הבהיר

מזכירות בל"ד תתכנס מחר (שלישי) על מנת להחליט כיצד להגיב להחלטה של ועדת הבחירות המרכזית לא לשתף את רשימת המפלגה בבחירות לכנסת ה-18, שאמורות להתקיים ב-10 בפברואר. האפשרויות העומדות בפני 17 חברי המזכירות הן לפנות לבג"צ או להודיע על החרמת הבחירות.

"אציע למזכירות בל"ד להחרים את הבחירות לכנסת", אמר לחדשות nana10 יו"ר בל"ד, חבר הכנסת ואסל טאהא. "אם אכן כך נחליט, נקרא לכל האוכלוסייה הערבית להחרים את הבחירות".

ההחלטה, לפיה בל"ד ורע"מ-תע"ל לא יוכלו להתמודד בבחירות התקבלה בתום דיון סוער של ועדת הבחירות המרכזית. בל"ד נפסלה ברוב של 26 קולות מול שלושה מתנגדים, ואילו רע"מ-תע"ל נפסלה ברוב של 21 קולות מול שמונה מתנגדים ושלושה נמנעים. נציגי המפלגות עצמם ברחו שלא להשתתף בדיון.

"לא נשתתף בהצבעה", הבהיר יו"ר רע"מ-תע"ל, אחמד טיבי. "זהו פורום פוליטי וטריבונל, זו מדינת כל גזעניה". יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, הוסיף: "אנחנו לא רוצים להיות כאן. תעשו מה שאתם רוצים. יהיה משבר עמוק עם הציבור הערבי. זו הפכה להיות מדינת ליברמן ומרזל. גזענים נמאסתם".

ביציאה מחדר הוועדה אף התפתח עימות חריף בין חברי הכנסת של סיעת בל"ד ועוזריהם לבין ח"כ דוד טל. העימות כמעט גלש לפסים אלימים, ורק המאבטחים של הכנסת הפרידו בין הניצים.

בימין הגיבו, כצפוי, בשמחה. יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר: "עכשיו, כשהוחלט שבבחירות הקרובות לכנסת לא יוכל להתמודד ארגון הטרור בל"ד, הסתיים השלב הראשון. השלב הבא הוא הוצאת בל"ד מחוץ לחוק, משום שהוא ארגון טרור ששם לו למטרה לפגוע במדינת ישראל".