הערב: גראד התפוצץ ליד באר שבע

הרקטה נפלה בשטח פתוח סמוך לעיר ולא גרמה לנפגעים או לנזק. בשעות הבוקר: 7 בני אדם לקו בחרדה לאחר שרקטת גראד פגעה בבניין באשקלון

חמאס ממשיך בירי הרקטות לעבר ישובי הדרום. סמוך לשעה 17:30 ירו החמושים רקטת גראד שהתפוצצה בשטח פתוח סמוך לעיר בארש שבע. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מאז שעות הבוקר נורו לעבר ישראל כ-15 רקטות גראד וקסאם.

קודם לכן הבוקר, פגעה רקטת גראד בבניין מגורים באשקלון. במקום לא היו נפגעי גוף, אך צוותי מד"א טיפלו בשבעה נפגעי חרדה. למבנה נגרם נזק רב. הפיצוץ אירע לא רחוק מבית ספר תיכון בו התקיימו באותה השעה לימודים.

רקטות נוספות התפוצצו היום בשטחים פתוחים במגוון אזורים. בין היתר אותרו נפיות באזור קרית גת, באזור אופקים, ובמועצות האזוריות שער הנגב ואשכול. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אולמרט: הפסקת אש - רק אחרי שהירי ייפסק

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס היום להפסקת אש אפשרית בדרום, ואמר כי הוא מקווה שהמגעים שמנהלת ישראל עם המצרים יבשילו לתוצאה שתאפשר לסיים את הלחימה בדרום.

"אנחנו מקווים שהחיכוך האלים יסתיים במהרה, אולם כדי שזה יקרה, צריכים לקרות שני דברים - הפסקת הירי והפסקת ההתחמשות של ארגון הטרור. אנחנו קרובים היום יותר מלפני כמה ימים לתוצאה הרצויה", אמר ראש הממשלה. לדברי גורמים מדיניים, ההכרעה תיפול ביומיים הקרובים.

לאחר מכן, באירוע אחר, התייחס אולמרט להמשך הלחימה. "אנחנו עושים דברים קשים בעזה, אך לא משנאה אלא מחוסר ברירה, לאחר שניסינו כל דרך אפשרית להימנע מאלימות", הסביר ראש הממשלה.

"ידענו שייפגעו חפים מפשע, אבל יש לנו חובה גדולה כלפי תושבי הדרום. כשאני רואה את הנפגעים בצד השני הלב נשבר, אבל חייבים להילחם ברוצחים ובקנאים, באנשים שאין גבול למה שהם יכולים לעשות לעצמם ולאנשיהם".