למרות הירי אחוזי נוכחות גבוהים במוסדות הלימוד בדרום

כ-80% מהתלמידים באשדוד הגיעו לבתי הספר, על רקע הירי הנמשך מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום • בבאר שבע, שספגה מטח זמן קצר לפני תחילת הלימודים הבוקר, הגיעו למעלה מ-70% • בשדרות מדובר על 63% וממוצע של 60% בכל היישובים בהם חודשו הלימודים • מאז תחילת המבצע בעזה החליטו בפיקוד העורף להשבית את הלימודים בשל החשש מפגיעת הרקטות

(2 דקות)

למרות חידוש הירי לעבר יישובי הדרום הבוקר (ראשון) משרד החינוך מדווח כי באשדוד הגיעו ללימודים כ-80% מהתלמידים. בשדרות הגיעו ללימודים 63% מהתלמידים. בבאר שבע, שספגה רק הבוקר שתי רקטות, הגיעו למעלה מ-70%. בשאר יישובי הדרום מדובר על נתונים של למעלה מ-50% מהתלמידים שהופיעו לשיעור, לאחר שהלימודים הופסקו לאור המבצע בעזה.

באר שבע: שתי רקטות נחתו בעיר»
אל גז'ירה: צה"ל פועל בעומק עזה»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

הבוקר נורו שתי רקטות קסאם לעבר העיר באר שבע, זמן קצר לפני שהלימודים היו אמורים להיפתח. ראש העיר, רוביק דנילוביץ', אמר כי למרות חידוש הירי הלימודים יתקיימו כרגיל בכיתות י"א-י"ב לאור התקרבות מועדו הבגרויות של בני הנוער. מנתוני משרד החינוך עולה כי למעלה מ-70% מהתלמידים הגיעו לבית הספר.

בסך הכל מדובר על ממוצע של כ-60% מהתלמידים בדרום אשר החליטו לשוב לכיתות הלימוד למרות הירי ודאגות ההורים. מאז שעות הבוקר נורו לעבר ישראל כ-10 רקטות, רובן נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנזק או לנפגעים.

מתחילת מבצע "עופרת יצוקה" הושבתו מוסדות החינוך בחלק מיישובי הדרום, בעקבות ירי הרקטות המתמשך. בתחילת השבוע החליט פיקוד העורף להרחיב את טווח היישובים בהם הושבתו מוסדות החינוך והורה לבטל את הלימודים בכל המוסדות ברדיוס של 40 ק"מ מרצועת עזה, כולל במוסדות הממוגנים, בהם עד אז נמשכו הלימודים.

במהלך תקופת המבצע נפלו מספר רקטות במוסדות חינוך. בשבוע שעבר פגעה רקטת גראד בבית ספר ריק מאדם בבבאר שבע. המבנה ניזוק, אך לא היו נפגעים. שלשום, התפוצצה רקטת גראד בגן ילדים באשדוד. איש לא נפגע, אך מספר בני אדם לקו בחרדה. למקום נגרם נזק רב.

רה"מ: דרושה עוד סבלנות כדי להגיע ליעדים שהצבנו

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, טען בפתח ישיבת הממשלה כי ישראל מתקרבת ליעדים שהציבה לעצמה עם היציאה למערכה בעזה. הוא הוסיף כי "דרושים עוד סבלנות, נחישות ומאמץ, כדי שנגשים את אותם יעדים באופן שנשנה את המציאות הביטחונית בדרום, ואזרחינו יוכלו לחוש ביטחון ויציבות לאורך זמן". את תוצאות הלחימה עד כה כינה אולמרט "הישגים מרשימים".

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בטרם נכנס לישיבת הממשלה השבועית כי "אנו ממשיכים לפעול להחזרת השקט לדרום ויצירת מצב שתמנע את המשך ההברחות. צה"ל ממשיך לפעול ביעילות באוויר בים וביבשה - במקביל נבחן הנושא המדיני. לדעתי אין סתירה בין הדברים".