אינדונזיה: מעבורת ועליה 250 בני אדם התהפכה

כוחות החילוץ במדינה עושים את דרכם לאזור המזרח, שם ככל הנראה התהפכה מעבורת בשל תנאי מגז האוויר הקשים. עד כה ידוע על 18 ניצולים, הכוחות מנסים לאתר ניצולים נוספים

מעבורת ועליה 250 נוסעים התהפכה היום (ראשון) במזרח אינדונזיה - כך דיווחו הרשוית לתחנת רדיו מקומית. ייתכן והמעבורת התהפכה בשל תנאי מזג אוויר סוערים באזור.

עד כה ידוע רק על 18 בני אדם שניצלו בתאונה הקשה. כוחות ההצלה עושים את דרכם למקום בניסיון לאתר ניצולים נוספים. מהדיווחים הרשמיים עולה כי התאונה הקשה אירעה באזור שבין האי סולאווסי וסמארינדה במזרח חבל קאלימאנטן באינדונזיה.

לפני כחצי שנה נספו מאות בני אדם לאחר שמעבורת בפיליפינים, שעליה היו 740 נוסעים ונאשי צוות, התהפכה בשל מזג אוויר סוער שפקד את המדינה. רק עשרות בודדים ניצלו מהאסון הכבד.

בשנת 2007, ניסים לוגסי, תושב עכו בן 26, שהיה בחופשת ירח דבש בתאילנד נהרג, בטביעת מעבורת שהובילה 60 תיירים, בהם עשרות ישראלים, ממאיה ביי לקופיפי שבתאילנד, קילומטר מהחוף. 37 ישראלים נוספים שהיו על הספינה חולצו. שגרירת ישראל בתאילנד, יעל רובינשטיין, מסרה כי שבעה בני אדם נפצעו, בתוכם ישראלי שנפצע באורח קשה כאשר נפגע ממנוע המעבורת, ופונה לקבלת טיפול רפואי בבנגקוק.

התקשורת התאילנדית דיווחה כי המעבורת "קינג פישר", נשאה תיירים שביקשו לצלול במי האזור. עוד דווח כי המעבורת, עליה היו כ-60 אנשים, נועדה לשאת 20 נוסעים בלבד ויתכן שזו אחת מהסיבות לטביעה, אם כי בתחילה שיערו כי המעבורת טבעה בשל תנאי מזג אוויר קשים.