דיווח: חמישה הרוגים מפגיעת פגז של טנק בצפון הרצועה

גורמים פלסטינים מדווחים כי ארבע נשים וגבר נהרגו מאש צה"ל בעיירה בית להיא. בצה"ל בודקים את הדיווח. גורמים במערכת הביטחון: פגיעת הפגז בבית הספר של אונר"א בו נהרגו 39 פלסטינים - טעות של צה"ל

חמישה פלסטינים נהרגו היום (ראשון) בצהריים בעיירה בית להיא שבצפון רצועת עזה, מפגיעת פגז טנק של צה"ל – כך מדווחים גורמים רפואיים ברצועה. על פי הדיווח, ההרוגים הם ארבע נשים וגבר, בני שתי משפחות שונות. מדובר צה"ל נמסר כי הדיווח נמצא בבדיקה.

בתוך כך, גורמים במערכת הביטחון אמרו היום לסוכנות הידיעות איי.פי, כי מחקירת האירוע בו נהרגו 39 פלסטינים מפגיעת פגז בבית הספר של אונר"א בג'בליה, עולה כי מדובר בטעות של צה"ל. לדבריהם, אל האזור נורו שלושה פגזים לאחר שחמושים פלסטינים ירו ממנו רקטות, אך אחד הפגזים סטה ממסלולו ופגע באזרחים.

הגורמים סיפרו, כי שניים מן הפגזים פגעו במטרה, אולם הפגז השלישי סטה ב-30 מטרים וגרם להרג. מסקנות התחקיר הרשמיות טרם הוגשו, ומדובר צה"ל נמסר בתגובה לדברי הגורמים, כי ירי הפגזים אל בית הספר בוצע בעקבות ירי שביצעו חמושים מהמקום.

דיווח: צה"ל מתקדם לכיוון העיר עזה

רשת "אל ג'זירה" דיווחה הבוקר, כי הכוחות הקרקעיים של צה"ל מתקדמים לכיוון העיר עזה. על פי דיווחים של הרשתות הזרות, באזורים הקרובים לעיר מתפתחים חילופי אש בין החיילים למחבלים ומקורות בעזה מדווחים על יותר מעשרה הרוגים פלסטינים.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה להמשך המבצע בעזה, ואמר כי ישראל מתקרבת ליעדים שהציבה לעצמה. "דרושים עוד סבלנות, נחישות ומאמץ כדי שנגשים את אותם יעדים באופן שנשנה את המציאות הביטחונית בדרום, ואזרחינו יוכלו לחוש ביטחון ויציבות לאורך זמן", הוסיף אולמרט. את תוצאות הלחימה עד כה כינה ראש הממשלה "הישגים מרשימים".