הנסיך הארי מבריטניה מסתבך שוב באמירה גזענית

נכדה של מלכת בריטניה שוב הסתבך: הפעם הוא הוקלט כשהוא מכנה חבר ליחידה בצבא "החבר הפקי הקטן". "פקי" זהו כיניו גנאי ליוצאי פקיסטן בחברה הבריטית. לשכת הנסיך כבר פרסמה התנצלות

הנסיך הבריטי הארי, לא ממש לומד מטעויות: אמש (שבת) נאלץ הנסיך לפרסם התנצלות פומבית לאחר שעיתון בבריטניה פרסם קלטת וידאו בה הוא נשמע כשהוא משתמש בביטויים גזעניים נגד חבר ליחידה בצבא.

לידי העיתון "ניוז אוף דה וורלד" הגיעה קלטת וידאו בה נשמע הנסיך האדמוני כשהוא מכנה את אחד החיילים ביחידתו "החבר הפקי הקטן שלנו". הכינוי "פקי" הוא שם גנאי ליוצאי פקיסטן בבריטניה ונחשב לאחד הכינויים המשפילים בחברה בממלכה המאוחדת. הקלטת צולמה בשנת 2006.

ממשרדו של הנסיך נמסר כי "הוא מתנצל על השימוש בכינוי הפוגעני 'פקי', ומבין עד כמה זה עשוי לפגוע. אולם, במקרה המדובר, הארי השתמש בכינוי ללא כל כוונה רעה בהתייחס לחבר פופולרי מיחידתו. לא היתה לו כל כוונה להעליב את חברו ליחידה".

משרד ההגנה הבריטי הגיב וטען כי "הצבא לא מתיר התנהגות לא נאותה ומתייחס ברצינות לכל תלונה ויחקור את העניין". עם זאת, צויין בהודעת המשרד כי לא התקבלה כל תלונה נגד הארי בעקבות הערותיו.

זו אינה הפעם הראשונה שהנסיך מסתבך בשל הערה גזענית או התנהגות שאינה נאותה למעמדו. בשנת 2005 צולם הנסיך לאחר שהגיע למסיבת תחפושות כשהוא לובש מדים של הצבא הגרמני וחובש סרט זרוע נאצי.

גם הפעם אנשי לשכת הנסיך הביעו מיד לאחר הפרסום את התנצלותו, ואמרו שהנסיך יודע שהבחירה בתחפושת הנאצי היתה "מוטעית". ארגון יהודי בריטניה אמר שהתחפושת היתה "בטעם רע", אך הוא מקבל את ההתנצלות. כעונש על מעשיו, הכריח אביו של הארי, יורש העצר הנסיך צ'ראלס, את בנו לבקר במחנה ההשמדה אושוויץ בפולין.