חיזבאללה לישראל: אל תשתמשו בירי הרקטות כתירוץ לתקיפה

בעצרת הזדהות עם תושבי עזה שערך הארגון, אמר יו"ר סיעת חיזבאללה בפרלמנט הלבנוני כי ישראל תצטער אם תגיב לירי הקטיושות ביום חמישי. "אנו מוכנים להתמודד עם כל צעד טיפשי", אמר מוחמד רא'אד. "נוכיח שהמוכנות שלנו גדולה יותר ויעילה יותר ממה שהאויב מדמיין"

בחיזבאללה מזהירים הערב (שבת) את ישראל שלא להשתמש בתקרית ירי הקטיושות לעבר ישובי הצפון ביום חמישי, כתירוץ להצתת עימות נוסף בין הצדדים בצפון. בתקרית נפצעו, כזכור, באורח קל שתי נשים.

"אנו מוכנים להתמודד עם כל צעד טיפשי", אמר מוחמד ראא'ד, יו"ר סיעת חיזבאללה בפרלמנט הלבנוני, בעצרת תמיכה בתושבי עזה שהתקיימה בכפר נבאטיה שבדרום לבנון. בעצרת השתתפו אלפי בני אדם, שהניפו דגלי חיזבאללה, פלסטין ולבנון וקראו קריאות גנאי נגד ישראל.

"יש לנו את התבונה, הרוגע והכוח להתמודד עם עצבים, ולא ניגרר למה שאנחנו לא רוצים או למה שאנחנו לא מחליטים בעצמנו", המשיך ראא'ד.

"לא נרשה לעצמנו להיות על הכוונת, יהיו הנסיבות אשר יהיו. אנחנו עוקבים אחר ישראל, ונוכיח שהמוכנות שלנו גדולה יותר ויעילה יותר ממה שהאויב מדמיין".

ראש ממשלת לבנון: מגנה את הירי

ביום חמישי, סמוך לשעה 7:40, דיווחו תושבי הצפון על פיצוצים, וכוחות הביטחון אירתו ארבע רקטות שנפלו בגליל המערבי. אחת הרקטות פגעה בבית אבות בנהריה, וכתוצאה מהנפילה נפצעו באורח קל שתי נשים, שפונו על ידי מגן דוד אדום לקבלת טיפול בבית החולים בעיר. כמה בני אדם נוספים לקו בחרדה, וגם הם פונו לבית החולים.

מספר שעות אחרי ירי הרקטות, גינה ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, את התקרית, אך יחד עם זאת גינה גם את התגובה הישראלית - ירי הפגזים של צה"ל לעבר מקורות הירי. "פעולות מסוג זה פוגעות ביציבות באזור", אמר סניורה.

חיזבאללה הכחישו כי היו אלה שעמדו מאחורי הירי, ואתמול הודיע צבא לבנון כי עצר חולייה של שבעה בני אדם שירו את הרקטות לעבר הגליל. מבצא לבנון נמסר, כי השבעה הודו שהם משתייכים לתנועת חמאס בלבנון, וכי כוח משותף של הצבא ושל יוניפי"ל מצא באזור השיגור עמדה נוספת המוכנה לירי.