שר החוץ המצרי: לא נסכים להצבת כוח בינלאומי בגבול עם עזה

במסיבת עיתונאים שכינס בשארם א-שייח', הבהיר אחמד אבו אל-רייט כי קהיר לא תאפשר להציב חיילים ופקחים זרים בצידו המצרי של הגבול • אבו מאזן אמר מוקדם יותר, כי יש להציב כוח כזה דווקא בשטח הרצועה • בחמאס פוסלים את ההצעה על הסף: "זה יגן על הישראלים ולא על העם הפלסטיני"

שר החוץ של מצרים, אחמד אבו אל-רייט, אומר הערב (שבת), כי ארצו לא תסכים להצבת כוח בינלאומי בצידו המצרי של הגבול עם רצועת עזה במסגרת הפסקת אש בין ישראל לחמאס.

"איש אינו מדבר על כוחות בינלאומיים במצרים, אנחנו מדברים על הסדרים ואמצעים", אמר אבו אל-רייט במסיבת עיתונאים בשארם א-שייח'. "לא יהיה כוח בינלאומי מכל סוג בצד המצרי".

קודם לכן התייחס לעניין גם דובר משרד החוץ המצרי חוסאם זכי. "איש לא ביקש זאת", אמר זכי על הצבת כוח בינלאומי בתוך שטח מצרים. "זה לא עומד לדיון מבחינתנו".

העמדה המצרית עליה הצהיר שר החוץ מנוגדת לדברים שהושמעו לאחרונה על ידי גורמים מדיניים בישראל ובאירופה, לפיהם הצבת כוח בינלאומי בצידו המצרי של הגבול צריכה להיות חחלק מההסדר שיושג בין ישראל לחמאס. על פי מספר יוזמות שהועלו בימים האחרונים, אם יוצב כוח רב-לאומי במצרים, הוא יהיה אחראי על מניעת הברחות ממצרים לישראל.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, המבקר היום במצרים, אמר קודם לכן כי הוא תומך בעמדה המצרית. במסיבת עיתונאים שקיים בשארם א-שייח' הבהיר אבו מאזן כי אין לדעתו שום צורך בכוח בינלאומי בצידו המצרי של הגבול עם עזה. "אנחנו רוצים נוכחות בינלאומית ברצועת עזה, ולא בגבול בין מצרים לרצועה", אמר היו"ר.

בחמאס, לעומת זאת, מבהירים היום כי לא יסכימו להצבה של כוח בינלאומי בתוך שטח הרצועה. "אנחנו לא יכולים לקבל כוחות בינלאומיים ברצועת עזה, כי נוכחות של כוחות בינלאומיים תהיה הגנה לישראלים ולא הגנה לעם הפלסטיני", אמר מוחמד נזאל, מבכירי הלשכה המדינית של חמאס, בראיון לרשת אל-ג'זירה.