צה"ל חיסל את מפקד מערך הרקטות של חמאס בעיר עזה

אמיר מנסי חוסל בתקיפה מן האוויר כשניסה לשגר רקטות לעבר ישובי הדרום • יחד עמו חוסלו שני פעילים נוספים בזרוע הצבאית של חמאס • בצה"ל מגדירים את מנסי כ"קצין הארטילריה של חטיבת עזה ופעיל מרכזי בתחום ירי רקטות הגראד ארוכות הטווח" • מדובר צה"ל נמסר, כי מנסי הכווין וביצע עשרות שיגורים לעבר ישראל

(3:14 דק')

צה"ל ממשיך לפגוע במפקדי השטח של גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. היום (שבת) אחרי הצהריים הודיע צה"ל, כי הצליח לחסל את אמיר מנסי, מפקד בכיר במערך ירי הרקטות באזור העיר עזה. החיסול התאפשר בעקבות שיתוף פעולה בין צה"ל לשב"כ.

מנסי זוהה על ידי כוחות קרקעיים של צה"ל שפעלו באזור ג'בל רייס כשהוא מבצע ירי רקטות לעבר ישראל. כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר חוליית השיגור, והצליח להרוג את מנסי ושני פעילים נוספים.

מדובר צה"ל נמסר, כי "מנסי שימש בפועל כקצין הארטילריה של חטיבת עזה, ובנוסף שימש כמוקד יעד מרכזי בתחום ירי רקטות הגראד ארוכות הטווח. במסגרת פעילותו, הכווין מנסי וביצע באופן פעיל עשרות שיגורי רקטות לעבר ישראל, מהם נהרגו ונפצעו אזרחים רבים".

הירי נמשך: שתי רקטות התפוצצו באזור אשדוד

למרות הפעילות של צה"ל נגד משגרי הרקטות, החמושים הפלסטינים ממשיכים את הירי לעבר ישובי הדרום. סמוך לשעה 16:30 נשמעו אזעקות באשדוד, אשקלון, גדרה וגן יבנה, ושתי רקטות גראד התפוצצו בשטחים פתוחים באזור אשדוד. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בשעות הצהריים נורה מטח של ארבע רקטות גראד לעבר העיר אשקלון. שתיים מהרקטות התפוצצו סמוך לבנייני מגורים בעיר, ומבית החולים "ברזילי" נמסר כי הם קיבלו 37 נפגעים - אחד במצב בינוני, 13 במצב קל ו-23 נפגעי חרדה.

ראש עיירית אשקלון, בני וקנין, אמר לאחר האירוע כי לא יסכים לחדש את הלימודים בעיר, כפי שהציעה בסוף השבוע שרת החינוך. "כבר הבעתי את דעתי שעדיין מסוכן מדי לחזור ללימודים", אמר וקנין לחדשות 10.