מטח לעבר אשדוד: לא היו נפגעים

פחות מחצי שעה לאחר סיום "ההפוגה ההומניטרית", שתי רקטות גראד התפוצצו באזור אשדוד. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. מבית החולים "ברזילי" נמסר, כי בעקבות המטח שנורה בצהריים לעבר אשקלון, הגיעו אליהם 37 נפגעים, בהם פצוע בינוני

מטח נוסף לעבר הדרום: סמוך לשעה 16:30 נשמעו אזעקות באשדוד, אשקלון, גדרה וגן יבנה, ושתי רקטות גראד התפוצצו בשטחים פתוחים באזור אשדוד. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

כרוזים בעזה: צה"ל בדרך לשלב נוסף
פצועים קל מנפילות באשקלון
הוראות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות

הרקטות נפלו זמן קצר אחרי סיומה של "ההפוגה ההומניטרית" היומית, בה נוצרים הצדדים את האש כדי לאפשר לתושבי הרצועה להצטייד במוצרי הצריכה הבסיסיים. מאז הבוקר נורו לעבר ישראל כ-20 רקטות קסאם וגראד ופצצות מרגמה.

בשעות הצהריים נורה מטח של ארבע רקטות גראד לעבר העיר אשקלון. שתיים מהרקטות התפוצצו סמוך לבנייני מגורים בעיר, ומבית החולים "ברזילי" נמסר כי הם קיבלו 37 נפגעים - אחד במצב בינוני, 13 במצב קל ו-23 נפגעי חרדה.

ראש עיירית אשקלון, בני וקנין, אמר לאחר האירוע כי לא יסכים לחדש את הלימודים בעיר, כפי שהציעה בסוף השבוע שרת החינוך. "כבר הבעתי את דעתי שעדיין מסוכן מדי לחזור ללימודים", אמר וקנין לחדשות 10.

צה"ל מזהיר את התושבים: אנחנו בדרך לשלב נוסף

זמן קצר לפני מטח הרקטות האחרון, פיזרו מטוסי חיל האוויר כרוזים מעל כל שטח רצועת עזה, בהם מזהיר צה"ל את התושבים מתקיפות נוספות שהוא עומד לבצע בקרוב. בכרוזים נאמר, כי צה"ל נמצא בדרך ל"שלב נוסף במלחמה בטרור".

על פי הכרוזים, "בתקופה הקרובה צה"ל ימשיך לתקוף מנהרות, מצבורי אמצעי לחימה ופעילי טרור בעוצמה הולכת וגוברת בכל רחבי הרצועה. למען שלומכם ושלום משפחותיכם, הנכם נדרשים להימנע מלהימצא בסמיכות לגורמי טרור, למקומות בהם מאוחסנים אמצעי לחימה או מבוצעת פעילות טרור. יש להמשיך להישמע להנחיות המופנות אליכם דרך כל האמצעים השונים".

גורמים פלסטינים אמרו היום, כי מאז תחילתו של המבצע "עופרת יצוקה", נהרגו ברצועת עזה יותר מ-800 בני אדם. מספר הפצועים עומד, על פי הדיווח, על יותר מ-3,300 בני אדם.