בניהו: אם יאונה רע לשליט נדע עם מי להתחשבן

דובר צה"ל אומר כי ישראל יודעת שגלעד שליט חי וכי לחמאס, שספג פגיעה קשה מאוד במבצע "עופרת יצוקה" יש אינטרס להשאירו בחיים. בניהו הדגיש כי ישראל יצאה למבצע כששליט מול עיניה והזהיר שבמקרה בו החייל יפגע שוביו ישלמו את המחיר<BR>

"אם משהו רע יאונה לגלעד שליט אנחנו נדע מי עשה את זה - ונדע לבוא איתו חשבון" כך אמר הבוקר (רביעי) דובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו.

בראיון ל"רדיו ללא הפסקה" אמר בניהו כי ישראל יצאה למבצע בעזה "כשסוגיית גלעד שליט מול עינינו". הוא הוסיף כי ישראל יודעת "שגלעד שליט חי. אנחנו יודעים מי מחזיק אותו. בסופו של תהליך החמאס כבר מבין ששבירת התהדייה הייתה משגה חמור ברמה האסטרטגית. בסוף ישארו להם מספר נכסים מועטים, וגלעד שליט הוא אחד מהם. הם ירצו להגיע להשגים בתחום שחרור האסירים, ולכן אנו מעריכים שיש להם אינטרס לשמור על שליט".

סולאנה: הפסקת אש ברצועת עזה אפשרית בקרוב »
אולמרט: נקים מסדרון הומניטרי ברצועת עזה לסיוע לאוכלוסייה »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

בניהו אמר עוד כי "אנחנו נמצאים בקשר עם משפחת שליט כל הזמן. אנחנו מעדכנים אותם בכל מה שאנחנו יודעים".

בצה"ל הנחו את החיילים לנהוג במשנה זהירות במהלך הפעילות הקרקעית בעזה, במטרה לסכל ניסיונות חטיפה של חמאס. בכירים בארגון מאיימים כל העת שיחטפו חיילים נוספים.

אבו עוביידה, דובר גדודי עז א-דין אל-קסאם אמר ביום שני האחרון "החבר שלכם גלעד שליט מתגעגע אליכם ומחכה למי שיארח לו חברה בבדידותו".

בהודעה ששודרה בתחנת הטלוויזיה של הארגון אמר אבו עוביידה "אנחנו הבטחנו לו שנביא לו כמה חברים נאמנים, ואנחנו מקיימים את מה שאנחנו מבטיחים".

לדברי אבו עוביידה, חמאס יחטוף חיילים ישראלים נוספים וכך ישחרר את האסירים הפלסטינים שנמצאים בבתי הכלא בישראל. "הכניסה הקרקעית של הציונים לעזה היא תחילתו של שחר חדש עבור 11 אלף אסירים פלסטינים בבתי הכלא של הציונים", הבהיר הדובר.