פרס: הקרב עם חמאס הוא קרב צודק ובלתי נמנע

נשיא המדינה, שמעון פרס, ביקר בבית החולים סורוקה בבאר שבע ונפגש עם חיילים שנפצעו בלחימה בעזה. במהלך הביקור שיבח הנשיא את גבורת החיילים ואת רוח הלחימה שהפגינו ואמר כי "המבצע מעורר התפעלות מהצד האנושי שלו". אחד הקצינים שביקר הנשיא ניצל את המפגש כדי להעביר מסר לדרג המדיני לפיו "אסור להפסיק את הלחימה בעזה -מה שמתחילים חייבים לסיים"

נשיא המדינה, שמעון פרס, קיים הבוקר (שני) ביקור חולים בקרב החיילים הפצועים המאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. במהלך הביקור קיבל הנשיא סקירה ממנהל בית החולים על מצב הפצועים ומוכנות בית החולים, סייר בין מיטות הפצועים ושוחח עימם ועם בני משפחותיהם.

ברק: עזה מכותרת חלקית»
מטח לעבר באר שבע ואשקלון»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

בשיחה שניהל הנשיא לצד מיטתו של סמג"ד גדוד סיור של גולני, רועי לוי, שנפגע אמש מרסיס, ביקש ממנו הקצין להעביר לממשלה מסר ברור מהחיילים בשטח: "הדרג המדיני חייב להבין כי – את מה שמתחילים חייבים לסיים, אסור להפסיק את הלחימה בעזה". הנשיא השיב לו בתגובה כי "הקרב עם חמאס הוא קרב צודק ובלתי נמנע".

בסיום ביקור הפצועים אמר הנשיא כי הוא נרגש מרוח הלחימה של הלוחמים ואמר להם "נלחמתם בגבורה בעזה והיום אתם נלחמים כדי להבריא בבית החולים". הנשיא הוסיף "המבצע מעורר התפעלות מהצד האנושי שלו".

"לחמאס אין שום כבוד לחיי אדם"

"שמעתי סיפורי גבורה וחברות המרגשים אותי עד מאד. היקף הפצועים עד כה מעיד על כך שהצבא התכונן כראוי למלחמה ומצליח למנוע פגיעות בחיילים. ניכר כי צה"ל עושה עבודה בלתי רגילה".

עוד התייחס הנשיא לכך שבמהלך הפעולה הצבאית ברצועה נפגעים גם אזרחים פלסטינים חפים מפשע והטיל את האשמה על כך על חמאס שלדבריו "אין לו שום כבוד לחיי אדם ובעיקר לחייהם של ילדים ונשים שמהווים מגן אנושי למחבלים הפחדנים של חמאס שמסתתרים מתחת לאדמה".

"אני מקווה שהשלום יבוא והחמאס יתחיל להבין את מחיר השטויות שהוא עושה. עזבנו פעם אחת את עזה, אנחנו לא מתכוונים להשתלט עליה שוב", אמר פרס במהלך ביקורו בבית החולים.