החזית של העורף: סיפורם של אנשי כוחות ההצלה

מושון ועקנין, אבי טייגר ואיציק אלפסי הם שלושה אנשי מד"א שעושים יום וליל במלאכת ההצלה והטיפול בפצועים. בין אתר נפילת קסאם לחילוץ חיילים פצועים, כשברקע המחשבות על המשפחה בבית

(2:12 דק')

שלושה מאנשי מגן דוד אדום, מושון ועקנין, אבי טייגר ואיציק אלפסי, מספרים על התפקיד שלהם בעורף, ועל הקושי האישי שלהם, כשכל הזמן הדאגה נתונה גם למשפחות בבית.

"אנחנו נערכים לכל אפשרות, ולא חסר לנו כלום. אנחנו תורמים,בדרכנו,לחוסן הלאומי ולמאמץ של צה"ל. אני לא אומר את זה רק בשביל לסבר את האוזן, אלא באמת בשביל לתת איזושהי תמונת מצב- אנחנו מוכנים", אומר איציק אלפסי.

מושון ועקנין, מיחידת המסוקים של מד"א מספר על השבוע האחרון, ועל המחשבה המתמדת על הבית "אני גר בעוטף עזה, וכמעט כל יום אחנחנו חווים משהו מיוחד. תוך כדי אנחנו עוסקים כל הזמן בפעילות הומניטרית של פינוי ילדים פצועים פלסטינים ממעבר עזה לטיפול בבתי חולים בארץ. זה ממש דבר לא קל לעבוד בגזרה בישראל וגם בגזרה של עזה. זה מוזר גם בבית. ילד בן 7 שמחפש בגוגל איפה זה בית להיה להבין כמה זה קרוב אליו."

אבי טייגר סיפר על השגרה בביתו בשדרות "שני ילדים נסעו לבאר שבע לחמותי וטיל גראד נפל ברחוב ממש קרוב לבנין בו שהו, אז החזרתי אותם אליי. אני מאמין בגורל, ורוצה שהם יהיו קרובים אליי. הילדים ואני מנסים לקיים שגרה, עם מורה פרטית ולימודים ומשפחה תומכת. זה ניסיון לקיים קצת נורמליות. כל היום אני עסוק בהצלה ופינוי, אבל המחשבה כל הזמן גם שם, אתם, בבית."

(10:17 דק')