4 חיילי צה"ל נפצעו מירי צלפים במהלך המבצע הקרקעי בעזה

בין הפצועים חייל שנפצע באורח בינוני ופונה באמצעות מסוק לבית החולים שיבא שבתל השומר. שלושת האחרים פונו במצב קל על ידי אמבולנס צבאי לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מאז תחילת הפעולה הקרקעית נפצעו 49 קצינים וחיילים, בהם ארבעה קשה והשאר בינוני וקל

ארבעה חיילי צה"ל נפצעו הערב (ראשון) מירי צלפים בפעילות ברצועת עזה. אחד החיילים הפצוע האורח בינוני פונה במסוק לבית החולים תל השומר ושלושה חיילים נוספים שנפצעו באורח קל פונו באמבולנס צבאי לבית החולים סורוקה שבבאר שבע.

מפת טווחי רקטות והנחיות פיקוד העורף »
צה"ל ביתר את הרצועה לשלושה חלקים »
נערכים להסלמה: השטח הצבאי הסגור בעוטף עזה הורחב »

לפנות בוקר, במהלך כניסת כוחות צה"ל לרצועה נהרג סמ"ר דביר עמנואלוף, לוחם גולני בן 22 מגבעת זאב. עמנואלוף נהרג במהלך לחימה עם מחבלים באזור ג'בליה מירי פצצת מרגמה. לוחם נוסף נפצע בחילופי אש עם המחבלים ומצבו מוגדר אנוש. השניים פונו לבית חולים במסוק. הודעה נמסרה למשפחות. עמנואלוף יובא למנוחות הערב, בשעה 23:00 בהר הרצל בירושלים.

ביממה הראשונה של הפעולה הקרקעית ברצועת עזה נפצעו עד כה 49 חיילים. בצה"ל מדווחים כי עשרות מחבלים נהרגו בפעולה, אך נמנעים מלפרסם מספר רשמי.

הבוקר ביתרו כוחות צה"ל את הרצועה לשלושה חלקים, לאחר שהשתלטו על ציר קרני ועל אזור נצרים. רשת אל ג'זירה מדווחת על טור של 150 טנקים העושה את דרכו לעומק הרצועה.

בשטח הרצועה פועלים כל העת כוחות של אלפי לוחמים מגולני, הצנחנים, גבעתי, הנדסה ושריון. התקדמות הכוחות נעשית על פי תכניתם של מפקד פיקוד הדרום ומפקד אוגדת עזה. עיקר הלחימה מתבצע בצפון הרצועה, משם מתבצע מרבית ירי הרקטות לעבר ישובי הדרום. מעל הכוחות הקרקעיים מרחפים מסוקי "קוברה", שמסייעים להרחיק את אנשי החמאס מהכוחות.

(2:28 דקות)