דיווח: ירדן מאיימת לשקול מחדש את קשריה עם ישראל

ראש הממשלה הירדני אמר לפרלמנט כי לאור המבצע של צה"ל בעזה, ארצו תשמור לעצמה את כל האופציות פתוחות, בכל מה שקשור ליחסים עם ישראל. המלך הירדני אמר מוקדם יותר כי נוכח המצב ההומנטרי הקשה ברצועה אי אפשר לשתוק עוד. הוא קרא לעולם כולו ללחוץ על ירושלים לשים קץ לאלימות מיד

(4:11 דקות)

"ירדן עלולה לבחון מחדש את קשריה עם ישראל לאור פעולת צה"ל בעזה" - כך אמר היום (ראשון) ראש ממשלת ירדן, נאדר א-דהבי.

על פי דיווח ברשת הטלוויזיה הערבית "אל ג'אזירה", אמר א-דהבי לפרלמנט הירדני כי ממשלתו "שומרת לעצמה את כל האפשרויות, ובכלל זה בחינה מחדש של היחסים עם ישראל, מתוקף שמירה על האינטרס העליון".

מאז תחילת המבצע עמאן מותחת ביקורת חריפה על ישראל. מוקדם יותר היום פרסמה חצרו של המלך עבדאללה הודעה רשמית בה נאמר כי "המצב ההומניטרי ברצועת עזה הדרדר עד לנקודה בה שתיקה אינה מקובלת עוד".

בהודעה נכתב עוד כי על הקהילה הבינלאומית "ללחוץ על ישראל לשים קץ לאלימות מיד ולפתוח את מעברי הגבול כדי לאפשר כניסת סיוע רפואי ואחר לתוך הרצועה ופינוי של הפצועים".

אתמול שוחח עבדאללה עם שליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, ואמר לו כי פעולת הצבא הישראלי לא תביא ביטחון לאף אחד מהצדדים הלוחמים. "הדרך היחידה להביא ביטחון היא על ידי הבטחת הזכויות הבסיסיות לפלסטינים" אמר עבדאללה.