תיעוד: חה"א תוקף - הפלסטינים מדווחים על 5 הרוגים

בהמשך לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום, הפציץ חיל האוויר מטרות בעזה • הפלסטינים מדווחים על חמישה הרוגים במתקפה האחרונה • מספר ההרוגים הפלסטינים מאז תחילת הלחימה הוא למעלה מ-400 • מטרת המתקפה: מחסני רקטות ובתי מבוקשים • משעות הבוקר נפלו חמש רקטות בשטח ישראל - אחת מהן בבאר שבע • לא היו נפגעים

עזה הבוקר (01:32 דק')

בצל דיווחים לפיהם תקיפה קרקעית של צה"ל קרבה, חיל האוויר ממשיך לתקוף גם היום (חמישי) ברצועה. הפלסטינים מדווחים על הפצצה ממזרח לעזה. על פי דיווחי הפלסטינים חמישה בני אדם נהרגו.

מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" ביום שבת האחרון, מניין ההרוגים הפלסטינים עבר את ה-400.

תקיפת חיל האוויר הבוקר מתמקדת במחסני רקטות ובבתיהם של מבוקשים בכירים. חיל הים מסייע בתקיפות מהים על המוצבים של חמאס על החוף.

ובתוך כך, הכוחות הרגליים מתכוננים כל העת לאפשרות של כניסה קרקעית, והם מתאמנים על מודלים של מודלים של מבנים שמצויים בעזה. הדריכות גדולה מאוד.

תקיפה זו מגיעה לאחר שלעבר ישובי הדרום נורה מטח של חמש רקטות מרצועת עזה. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

הלילה, תקף חיל האוויר את בניין המועצה המחוקקת ואת משרד המשפטים בקרית הממשלה בעזה. כמו כן, הותקפו אתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה ויותר מחמש מנהרות לאורך ציר פילדלפי.

מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

בשעות הלילה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר אתר לייצור ואחסון אמצעי לחימה ויותר מחמש מנהרות לאורך ציר פילדלפי דרכן העביר חמאס מחבלים ותחמושת לרצועה וממנה. בפעילות השתתפו גם כוחות חיל הים שתקפו כמה יעדים ברצועה ביניהם מוצבים של חמאס ונקודות שיגור רקטות. בסך הכל הותקפו הלילה כ-20 יעדים.

לבני בדרך לפריז: המבצע רחוק מסיום

שרת החוץ אמרה אתמול כי המבצע בעזה רחוק מסיום. במהלך ביקור בשדרות אמרה לבני "יש מספר דברים שאנחנו צריכים לשנות. החמאס הבין כי ישראל לא תבליג לנצח. התגובה הישראלית לא צהיה פרופורציונאלית לקסאמים. הטרור לא יכול להיות מנוצל על ידי החמאס בכדי להשיג מטרות כלשהן ממדינת ישראל".

לבני אמרה כי המסר שהיא תעביר לאליזה ולשאר הקהילה הבינלאומית הוא שישראל נמצאת תחת מתקפה מתמשכת - והיא לא תסכים לזה עוד. "אבקש את תמיכת הקהילה הבינלאומית - ואורך רוח" אמרה לבני. השרה סיכמה את דבריה בהבעת אמון בנשיא צרפת ואמרה "אני מכירה את סרקוזי ובטוחה שיזדהה עם המצוקה שלנו".