האנרכיה תמה - חמאס שיקם את שליטתו ברצועה

הבלבול שאפיין את הימים הראשונים של "עופרת יצוקה" בקרב הנהגת החמאס תם וכעת הארגון שב להוכיח שהוא הריבון בעזה. ההתלכדות של התושבים סביב ההנהגה, חזקה מתמיד. פרשנות

האנרכיה שאפיינה את הרצועה בימים הראשונים של המבצע הגיעה אל קיצה אמש, עת יצא ראש ממשלת חמאס בעזה עיסמאיל הנייה לעמו והודיע: לא נרים דגל לבן.

חמאס מתחיל לשקם את השליטה שלו ברצועה, והארגון שב להוכיח שהוא עדיין הריבון בעזה. מאז תחילת המבצע לא שומעים שם קולות שמתבטאים נגד חמאס, ולמעשה התהליך הוא הפוך: ההתלכדות סביב חמאס חזקה מתמיד. הפלסטינים אומרים שישראל מבצעת פשעים של ממש ושההפצצות פוגעות בהם ולא רק בחמאס.

אתמול פנה הנייה לפלסטינים בעזה לראשונה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" ואמר כי "הניסיון לבודד את עזה לא יצלח וכי התוקפנות הישראלית צריכה להיפסק מיד ללא תנאי, וכל המעברים צריכים להיפתח לחלוטין".

בנאום ששודר בטלוויזיה של חמאס הוסיף הניה "ניצחוננו קרוב, אנו אומרים לכובשים - חזקים ממכם כבר נוצחו. המצב בעזה אחרי המלחמה יהיה שונה מזה שלפניה, אנו ננצח".

"זו התחלה של רצח עם וחיסול מאבקו, האם הילד המסכן ינצח את המטוס המשוגע העמוס חומרי נפץ?". הנייה הודה לכל העמים, ואמר "סיכסוכנו הוא רק עם ישראל, לא עם אחינו הערבים והמוסלמים, יש אחדות בין הגדה והרצועה".