דיון החירום של האו"ם בעניין המבצע בעזה הסתיים ללא תוצאות

מועצת הביטחון דנה בדרישת הגוש הערבי להפסקת אש חד-צדדית של ישראל ברצועת עזה, אולם לא ערכה הצבעה. שגרירת ישראל באו"ם, גבריאלה שלו, הגנה על עמדת ישראל בעניין המשך המבצע בעזה

מועצת הביטחון של ארגון האו"ם התכנסה לפנות בוקר (חמישי) לדון בטיוטת החלטה שהגישה לוב, נציגת הגוש הערבי במועצה. ההצעה קוראת לישראל להפסיק לאלתר את הפעולה הצבאית ברצועת עזה, באופן חד-צדדי.

הישיבה הסתיימה ללא תוצאות וללא אישור ההצעה. הנציגים המערביים במועצת הביטחון אף תיארו את הצעת לוב כ"לא מאוזנת".

שגרירת ישראל באו"ם, גבריאלה שלו, הגנה בדיון על החלטת ישראל לבצע התקפה בתגובה לירי המתמשך של חמאס לעבר ישראל. היא אמרה כי כל פתרון חייב להיות מאוזן ולהבטיח שהאלימות של חמאס תיפסק.

שגריר ארה"ב באו"ם, זלמאי חליל-זאד, אמר בדיון כי "ארצות הברית מודאגת מאוד מהאלימות בעזה. אנחנו תומכים בהפסקת אש מיידית ויציבה, אך החמאס חייב להפסיק את ירי הרקטות לעבר ישראל. לא יכולה להיות הפסקת אש יציבה בלי הפסקת הברחות הנשק. עד כה אין עדות לכך שהחמאס מוכן להפסקת הירי. ישראל לא יכולה לחיות תחת ירי רקטות".

ריאד מנסור, הנציג הפלסטיני במפגש, אמר כי האומות הערביות יפעלו יומם וליל כדי להשיג אישור בינלאומי להצעה הערבית, "שתגנה את את הפשעים שמבצעת ישראל ותפסיק את האגרסיביות הצבאית".

בתחילת הישיבה, גינה מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, פעם נוספת את ירי הטילים המתמשך של חמאס לעבר שטחי ישראל ואת המשך פעולתה של ישראל ברצועה. רבים מהנואמים אחריו בחרו לגנות את פעולת צה"ל ברצועה.