הסלמה בדרום - מי מרוויח מזה?

התפיסה הציבורית לפיה הממשלה הנוכחית נכשלה באופן ממושך בטיפול במצב בדרום משחקת לידיו של נתניהו. ציפי לבני היא המפסידה העיקרית מההסלמה, ובמקרה של אהוד ברק הדעות חלוקות. פרשנות

(1:27 דק')

ההסלמה בדרום מתרחשת על רקע תקופת הבחירות כאן בישראל. נראה כי את ההון הפוליטי העיקרי מהמצב הנוכחי עושות מפלגות הימין - הליכוד וישראל ביתנו.

רביב דרוקר, הפרשן הפוליטי של חדשות 10:

"על פי אנשי הקמפיין של מפלגות שונות שדיברתי איתם, מקובל על כולם שנתניהו הוא המרוויח הגדול מהמשבר הזה בדרום. לא שהוא עשה משהו, אבל ללא ספק הוא נתפס כאלטרנטיבה לממשלה שמנפיקה כישלון מתמשך בטיפול במצב בדרום בתדמית הציבורית. הוא ממתן את הצהרותיו – 'נתמוך בכל החלטה של הממשלה'."

"ציפי לבני היא הניזוקה העיקרית מהעניין הזה. הציונים שהיא מקבלת על כישורים הביטחוניים הם יותר נמוכים ולכן זה פחות טוב עבורה."

"השאלה היא מה זה עושה לאהוד ברק? דעתי, למרות שיש שחושבים אחרת, היא שמבחינה פוליטית זה עושה לו יותר טוב מאשר רע. קודם כל, כי הוא במוקד תשומת הלב. הוא מקבל הרבה יותר אזכורים בתקשורת מאשר נתניהו ולבני, למרות שהוא כמובן לא מאיים על ראשות הממשלה. לקהל שלו, רגיעה והבלגה לפני פעולה, ובסופו של דבר תבוא פעולה, זה דבר מבורך. גורלו ייחרץ לפי הפעולה ומידת הצלחתה."