גם חרדים מצטרפים למאהל המחאה בתל אביב

מה משותף בין סטודנטים תל אביביים בשדרות רוטשילד לצעירים חרדים מבני ברק? בשתי הקבוצות סובלים ממצוקת הדיור ולא מוכנים לעבור על כך בשתיקה. למאהל המחאה בתל אביב הגיעו גם חברי "הקבוצה החרדית" כדי להתאחד אל מול מכירי שכר הדירה המאמירים

(3:05 דקות)

מסתבר שלמאהל המחאה בשדרות רוטשילד לא מגיעים רק צעירים תל אביבים חילוניים. גם קבוצה של חרדים יצאה לעיר החילונית הגדולה כדי להתאחד עם המפגינים במחאה על מחירי הדיור. באנו להתאחד עם כולם", הסביר שלומי, מ"הקבוצה החרדית", לפרשן לענייני חרדים של חדשות 10, אבישי בן חיים. "אנחנו לא נפחדים, לא בורחים מאף אחד, אנחנו עם אחד".

 

אז מה בינם לבין המפגינים החילוניים? הם בערך באותו גיל, עם אותה מצוקת דיור, עם אותה חדוות נעורים ובלי הקפדה נוקשה על שמירת נגיעה. רק שהם כבר הספיקו להתחתן, ללדת ילדים, להתגרש. "בגיל 20 צריך דירה לשלושה ילדים כבר", סיפר שי, אחד החרדים שהגיעו למאהל. "קצת קשה לבוא למאהל כי יש לכל אחד ילדים בבית".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

בשיא הטבעיות, וכמעט שלא מדעת, בעצם הגעתם הם מחקו את אחד מעקרונות החרדיות - ההתבדלות מישראל החילונית ומסולידריות מוגזמת איתם. נדמה שגם הם באו לשם כדי לחפש פתרון למשהו הרבה יותר משמעותי מבעיית דיור.

 

הבועה החרדית ברוטשילד מתנהלת כמו בבני ברק. מטר מהם הזעם גועש, אבל הם בעולמם: דרשה תורנית, ברכות וכיבוד אורחים. וגם שם, לא יכלו החרדים להתחמק מלספוג קצת ביקורת.