תאמינו או לא

גבר אמריקני שהשתין על הכלב של שותפתו אחרי שזו סירבה לקיים איתו יחסי מין, שודד בריטי שנתקע בארובה כשהוא עירום כביום היוולדו וחשבון החשמל הדמיוני של מלך נפאל לשעבר. מדור שמביא לכם את החדשות הכי הזויות, הכי מפתיעות והכי משעשעות של השבוע מרחבי העולם, והכל אמיתי

חדשות הן בדרך כלל עניין רציני, אולי אפילו רציני מדי, אבל לא במדור הזה. בכל סוף שבוע נלקט עבורכם את הידיעות הכי הזויות, הכי משעשעות והכי מפתיעות מרחבי הגלובוס – ידיעות שיגרמו לכם לתהות האם זה בכלל אמיתי. אז כן, הכל פה אמיתי לגמרי – תאמינו או לא.

ארה"ב: רצה לנקום בשותפה, והשתין על הכלב שלה

גבר בן 36 מהעיר מאניטוויק שבמדינת וויסקונסין מצא דרך מקורית במיוחד לנקום בשותפה שלו לדירה, שלא הסכימה לקיים איתו יחסי מין. הבחור המאוכזב נעמד מעל הכלב של השותפה, ששכב לו בנחת על הרצפה, והשתין עליו.

המשטרה עצרה את האיש ביום חמישי בחשד לגרימת נזק ולרכוש והתנהגות אלימה ולא ראויה. מחקירת המשטרה עולה, כי החשוד היה שיכור וביצע את זממו במחסן, אחרי שהשותפה שלו לא נענתה לחיזוריו. אחרי שהשתין על הכלב, הספיק האיש גם לדחוף אל הקיר את אחותה של השותפה, שניסתה להתערב בנעשה, וכשיצא מהבית אף שבר את אחד החלונות בידיו. (איי.פי)

בריטניה: שודד עירום נלכד בתוך ארובה

המדור ידוע כחובב גדול של סיפורים על שודדים כושלים, אך השבוע גילינו כי המציאות שוב עולה על כל דמיון. צעיר בן 22 נעצר ביום רביעי בבריטניה כשהוא עירום כביום היוולדו, אחרי שנתקע בארובה של חנות אותה ניסה לשדוד.

בשעות הבוקר המוקדמות התקבל במוקד הטלפוני של משטרת מחוז מנצ'סטר דיווח על "חשש לחיי אדם" בסופר-מרקט מרשת "טסקו אקספרס" שבעיר וויגאן. השוטרים שהגיעו למקום הופתעו לגלות צעיר בן 22 התקוע בתוך ארובת הבניין והזעיקו את מכבי האש. הבחור חולץ מתוך הארובה כשהוא עירום לחלוטין ונלקח לטיפול רפואי, שמייד אחריו נעצר בחשד כי ניסה להיכנס לחנות מתוך הארובה כדי לבצע בה שוד.

ולמקרה שתהיתם לאן נעלמו הבגדים של השודד הכושל, ממשטרת מחוז מנצ'סטר נמסר כי הם ככל הנראה נקרעו מגופו כשניסה להיאבק על מנת לחלץ את עצמו מן הארובה. (רויטרס)

נפאל: החוב של המלך לשעבר לחברת החשמל – מעל מיליון דולר

במאי השנה, בתום מאבק עקוב מדם שנמשך שנים, בוטל מוסד הנשיאות בנפאל, והמלך האחרון ששלט במדינה, גיאננדרה, הפך לאזרח מן השורה שצריך, כמו כל אזרח אחר, לדאוג לעצמו בעניינים הפשוטים ביותר, כמו למשל חשבון החשמל. הבעיה היא, שבמקרה של המלך לשעבר, מדובר בעניין לא פשוט בכלל.

חברת החשמל הנפאלית הודיעה השבוע, כי מאז שנת 2006 צברו גיאננדרה ובני משפחתו, שהתגוררו ב-22 ארמונות המפוזרים בכל שטח נפאל, חובות עתק בסך 1.14 מיליון דולר. לא ברור מה חלקו של המלך לשעבר בחוב, כיוון שהממשלה המאואיסטית הספיקה להלאים מאז מאי כמה מנכסיו, אך חברת החשמל הודיעה בבירור, כי בכוונתה להעניק לאזרח גיאננדרה ולבני משפחתו 15 ימים בלבד להסדרת העניין.

"נתנו להם 15 ימים להסדיר את החשבונות", אמר בכיר בחברת החשמל דיפאק פרסאד אופדחיאי. "אם זה לא יבוצע – נפסיק את אספקת החשמל לכל המבנים". גיאננדרה, המתגורר כעת בבקתה מחוץ לעיר הבירה קטמנדו, לא מסר תגובה בעניין, אך אין צורך לדאוג לו – מאז הדחתו, שתואמה עם הממשלה החדשה, זכאי המלך לשעבר לקצבה שנתית של לא פחות מ-3.1 מיליון דולר. (רויטרס)

אורוגוואי: מכת ברק אחת – 52 פרות מתות

אומרים שהברק לא פוגע באותו המקום פעמיים, אבל לפעמים לא צריך יותר ממכה אחת כדי לגרום לנזק כבד. 52 פרות נהרגו ביום רביעי ממכת ברק קטלנית, שפגעה בחווה חקלאית בצפון אורוגוואי במהלך סופה שהשתוללה באזור.

בעיתון "אל פאיס" דווח, כי ברגע הפגיעה של מכת הברק, עמדו הפרות בשורה כשהן צמודות לגדר התיל שמקיפה את החווה. המשטרה המקומית הציגה תמונה, בה נראות הפרות כשהן שוכבות זו לצד זו לאורך הגדר. לדברי וטרינרים שהגיעו למקום, הפרות ככל הנראה נבהלו מהרעמים והתגודדו בצמוד לגדר כדי לנסות ולהימלט מהחווה.

המטאורולוג פרננדו טורנה אמר לעיתון כי לא הופתע מכך שמכת ברק אחת הרגה כל כך הרבה פרות, אך יחד עם זאת כינה את האירוע "מזל רע מאוד". (איי.פי)

מעקב "תאמינו או לא": האם הבריטים שקיימו יחסי מין בחוף בדובאי יישבו בכלא?

בשבוע שעבר סיפרנו לכם על וינס אקרוס ומישל פלמר, זוג בריטים שנידונו על ידי בית המשפט של דובאי לשלושה חודשי מאסר בפועל, אחרי שנתפסו בחודש יולי כשהם מקיימים יחסי מין על חוף הים. עוד קבע בית המשפט, כי השניים ישלמו קנס של 157 ליש"ט ויגורשו מהנסיכות מייד עם תום ריצוי המאסר.

עורך דינם של השניים אמר בעקבות גזר הדין כי "הפסיקה לא הגיונית" והבטיח לערער על העונש. הערעור הוגש ביום שני, וב-18 בנובמבר יקיים בית המשפט דיון נוסף בעניין. נגד השניים עומדים אישומים של קיום יחסי מין מחוץ למסגרת הנישואים, השתכרות בפומבי ופגיעה ברגשות הציבור – אישומים הנחשבים לחמורים במיוחד בדובאי.

המדור מבטיח לעקוב בדאגה אחרי ההתפתחויות המשפטיות בפרשה ומזכיר: העונש המירבי שיכולים לחטוף שני הבריטים חסרי המזל עומד על לא פחות משש שנות מאסר. (רויטרס)