גאנה: איש עסקים ישראלי נחטף על ידי חמושים

במשרד החוץ מנהלים את הפרשה הרחק מעיני התקשורת, זאת כחלק מהפקת הלקחים מחטיפתו של אהוד אבני בניגיריה בסוף אוגוסט. החוטפים מבקשים מאות אלפי דולרים תמורת שחרורו של איש העסקים ושותפו מנהל עימם את המשא ומתן

חמושים חטפו איש עסקים ישראלי בגאנה שבמערב אפריקה - כך פירסם אתמול (שישי) עיתון "ידיעות אחרונות". החמושים דורשים תמורת שחרורו של הישראלי מאות אלפי דולרים וכעת מתנהל עימם משא ומתן לשחרורו של החטוף.

האחראי על הטיפול בחטיפה הוא שגריר ישראל בניגריה, משה רם. לישראל אין שגרירות בגאנה. שותפו של איש העסקים הישראלי היה מי שדיווח על החטיפה וככל הנראה הוא גם זה שמנהל את המשא ומתן עם חוטפיו של הישראלי.

במשרד החוץ מנהלים את הפרשה בפרופיל נמוך בעקבות הפקת הלקחים מחטיפתו של איש העסקים אהוד אבני בניגריה. בני משפחתו של החטוף הוזמנו אתמול למשרד החוץ לדיון ביחד עם הבכירים שמסייעים בטיפול בפרשה.

כזכור, בסוף חודש אוגוסט האחרון נחטף בניגריה אבני תושב רעננה בשנות ה-60 לחייו על ידי מספר חמושים. התוקפים התנפלו עליו, כפתו אותו, הכניסו אותו בכח לרכב ונמלטו מהמקום. החמושים דרשו סכום של 12 מיליון דולר תמורת שחרורו אולם בסופו של דבר אבני שוחרר ללא תשלום הכופר, לאחר שממשלת ניגיריה התערבה במקרה.