"ישראל רוצה למצוא את שליט חי ללא תמורה, אך זה לא יקרה"

דובר ועדות ההתנגדות העממית אומר כי ארגונו שואף לעסקת חילופי שבויים "מכובדת" עם ישראל אולם העסקה מתעכבת בגלל ישראל שאינה מקבלת את דרישות החוטפים כפי שהועברו לה דרך מצרים • אתמול אמר בכיר חמאס, המחזיק את תיק שליט כי אין כל התקדמות במסגרת המגעים לשחרורו של החייל החטוף והבהיר כי לא תהיה כל גמישות מצידם

אבו מוג'אהד, דובר ועדות ההתנגדות העממית, אחד משלושת הארגונים שחטף את גלעד שליט אמר היום (שלישי) כי ההתנגדות שואפת לעסקת חילופי שבויים "מכובדת" עם ישראל אולם ישראל היא זו שמעכבת את העסקה מכיוון שאינה מקבלת את דרישות החוטפים כפי שהועברו לה דרך מצרים.

בראיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען אמר אבו מוג'אהד כי "ממשלת ישראל חולמת למצוא את שליט חי ללא מתן כל תמורה. אך זה לא יקרה, כפי שלא קרה במשך 849 ימים. לחץ על תושבי עזה לא יעזור אלא רק יסבך את העניינים". עוד אמר מוג'אהד כי ההתנגדות תשחרר את אסיריה הכלואים בישראל בכל דרך אפשרית כולל חטיפת חיילים ומתנחלים.

אמש אמר בכיר חמאס, המחזיק את תיק שליט בבארגון, אוסאמה אל-מזייני כי אין כל התקדמות במסגרת המגעים לשחרורו של החייל החטוף והבהיר כי "החייל הפושע לא ישוחרר אם ישראל לא תיענה לדרישותינו ולא תהיה כל גמישות". את הדברים אמר אל-מזיני בראיון לרשת הטלוויזיה "אל ג'זירה".

לדברי אל-מזייני, ישראל הסכימה על כמה מדרישות הפלגים אבל אחר כך נסוגה מהן. "הישראלים לא מסוגלים לנקוט עמדה חיובית באשר לדרישות הפלגים. הם הסכימו ואז חזרו בהם", הסביר. הוא הדגיש כי דרישות הארגון במסגרת העסקה לשחרור שליט "ידועות וברורות. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים ומה המטרות שלנו: כשאנחנו אומרים שאנחנו רוצים 1,000 אסירים אנו מתכוונים שאלו צריכים להיות בעלי העונשים הגבוהים, וזו הדרישה המינימאלית שלא נוותר עליה".

פעילי מטה החברים למען שחרורו של גלעד שליט הפגינו אתמול מול ביתו של שר הביטחון בתל אביב, וקיימו עצרת מחאה בעקבות דבריו של ברק, שאמר בראיון לגלי צה"ל כי ההפגנות למען שחרורו של החייל החטוף רק מעלים את מחיר העסקה ופוגעים בסיכוי לשחררו. מול ביתו של שר הביטחון הוצב כלוב, אליו נכנסו חלק מהפעילים, כדי להמחיש את מצבו של שליט