סקר בארה"ב: אובמה מוביל ב-14% על מקיין

שלושה שבועות לפני הבחירות, פותח המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב פער משמעותי בינו ובין יריבו הרפובליקני. לפי סקר CBS וה"ניו יורק טיימס", מקבל ברק אובמה 53% מקולות המצביעים לעומת 39% אותם מקבל ג'ון מקיין. העימות האחרון בין השניים יתקיים הערב בניו יורק

(50 שניות)

בשעה שבמטהו של ברק אובמה מתכוננים לעימות הסופי לפני הבחירות, מקבל המחנה הדמוקרטי חיזוק משמעותי בצורת סקר מחמיא ביותר למועמדם במירוץ לבית הלבן.

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, מוביל על פני יריבו מהמפלגה הרפובליקנית ב-14%, כך עולה מסקר של CBS וה"ניו יורק טיימס". לפי הסקר, אובמה זוכה ב-53% מקולות הנשאלים, לעומת 39% להם זוכה מקיין.

סקרים אחרים שפורסמו בימים האחרונים מצביעים על פער קטן יותר בין המועמדים. לפי סקר זוגבי ורויטרס עומד הפער בין השניים על 6% לטובת אובמה. לפי סקר נוסף, שביצעו ABC ו"הוושינגטון פוסט", מוביל אובמה ב-10% על מקיין.

לפי הסקר האחרון, בקרב בוחרים עצמאיים שהתנדנדו לאורך הקמפיין בין המחנה הדמוקרטי למחנה הרפובליקני, זוכה אובמה לתמיכה של 18% יותר ממקיין.

גם מבחינה תדמיתית, מצליח אובמה לסחוף אחריו את ציבור המצביעים. רוב הנשאלים בסקר אמרו כי אובמה מנהל קמפיין חיובי יותר, לעומת 61% מהנשאלים שטענו כי מקיין מבזבז יותר זמן בתקיפת אובמה מאשר בהסבר לשאלה מה יעשה כשיבחר לנשיא. רק 27% אמרו את אותו דבר על אובמה.

מקיין גם איבד 4% במדד האהדה של הנשאלים כלפיו וירד ל-35%, פחות מ-41% מהנשאלים שאינם אוהדים אותו. אובמה אהוד על 50% מהמצביעים הרשומים ואינו אהוד על 32% בלבד.

הערב: עימות אחרון ומכריע

הערב (רביעי) יערך העימות השלישי והאחרון בין המתמודדים בניו יורק, כשהנושא הכלכלי עדיין עומד בראש סדר היום האמריקני.

בנסיונות אחרונים לשכנע את הבוחרים לתמוך בו העלה מקיין הצעות שיסייעו לדעתו למשקיעים להתאושש מהמשבר הפיננסי. "מה שאנחנו צריכים עכשיו זו פעולה מהירה ואמיצה כדי להוביל את המדינה הזו לכיוון חדש", אמר לתומכיו בכינוס בפנסילבניה.

אובמה הציג שלשום (שני) את תוכניתו הכלכלית להתמודדות עם המשבר הפיננסי, בנאום בחירות שנשא מול קהל אוהד באוהיו. התוכנית מורכבת מארבעה סעיפים עיקריים, שבמרכזם יצירת מקומות עבודה לשם ריכוך השפעות המשבר הכלכלי על הציבור האמריקאי ובעיקר על מעמד הביניים. עלות התוכנית נאמדת בכ-60 מיליארד דולר.