מאסר עולם לרוצח המטייל הישראלי רן מסיקה

חמש שנים עברו מאז רציחתו של המטייל הישראלי, רן מסיקה שטייל בארה"ב. הפרשה הגיע לסיומה לאחר שבית המשפט האמריקני גזר את דינו של ג'ונתן לי ורניר, שהכה למוות את מסיקה שלקח אותו טרמפ במכוניתו. גופתו של המטייל נמצאה רק השנה, לאחר שהרוצח חשף את מיקומה

(22 שניות)

בית המשפט בארה"ב גזר מאסר עולם על ג'ונתן לי ורניר, שהורשע ברצח המטייל הישראלי רן מסיקה לפני חמש שנים.

מסיקה נתקל ברוצחו בחודש אפריל 2003, כאשר לקח את ורניר טרמפ במכוניתו בטקסס. מסיקה הגיע לארה"ב חודש לפני, כדי לבקר חברים לאחר שסיים את שירותו בצה"ל. הוא נסע מסן דייגו למיאמי ותכנן לטייל עם חבריו במספר מדינות בארה"ב.

ורניר שנמלט ממאסר בבית כלא בקולרדו בגין חטיפת רכב אחר, הכה למוות בכלי ברזל את מסיקה בתחנת דלק באיווה.

אביו של מסיקה, שמעון תיאר את ימיו האחרונים של בנו על דוכן העדים. הוא סיפר כי פנה ל-FBI לאחר שבנו, איתו שוחח כל יום בטלפון לא ענה לו.

ורניר אותר ונעצר בחודש מאי 2004 לאחר שהשתמש ימים ספורים לאחר הרצח בכרטיס האשראי של מסיקה. יום לפני תחילת משפטו הוא גם ניסה להימלט, תוך כדי תקיפת שוטר.

המשטרה המקומית והפדראלית וכן בני משפחותו וחבריו של מסיקה ביצעו חיפושים רבים אחר גופתו באזור בו נעלם, עד שורניר לקח אותם ב-14 באפריל השנה לאתר בו קבר את הגופה. קודם לכן הודה כי זרק את הגופה אך לא נקב במקום המדויק.

השופטת, פטרישיה מינלדי ציינה בגזר הדין כי למרות שורניר גילה את מיקומה של גופתו של מסיקה, הוא יכול היה לעשות זאת הרבה קודם לכן עם מעצרו במאי 2004. ורניר אמר כי סרב לגלות את מקום הגופה בגלל שהתביעה "רק איימה עליו בעונש מוות".