ח"כ זכור: הנהג מעכו ישוחרר ביום ה'. המשטרה: לא נכון

לדברי הח"כ, גורמים במשטרת עכו מסרו לו כי תאופיק ג'מאל, שהיה האחראי לפרוץ המהומות העיר, ישוחרר כנראה ממעצרו • במשטרה אומרים בתגובה, כי בכוונתם להביא את הנהג להארכת מעצר נוספת ולגבש מספיק ראיות כדי שניתן יהיה להגיש כתב אישום • יו"ר מרצ, חיים אורון, פנה לשר לביטחון הפנים כדי שיפעל לשחרורו של ג'מאל: "אינני מוצא את ההיגיון בליבוי האש, מאש מקומית של פרחחים למאבק לאומי"

האם תאופיק ג'מאל, הנהג שבעקבות נסיעתו ביום כיפור החלו המהומות האלימות בעכו, ישתחרר ממעצרו כבר ביום חמישי, למרות שהמשטרה הודיעה כי בכוונתה להאשים אותו במספר עבירות?

חבר הכנסת עבאס זכור (רע"מ-תע"ל), תושב העיר, אמר אמש (שלישי), כי שוחח בעניין עם שוטרי משטרת עכו ושמע מהם שג'מאל ישוחרר ככל הנראה ביום חמישי - היום בו הודיעה המשטרה כי תביא אותו להארכת מעצר נוספת. לדבריו, המעצר בוצע רק כדי להרגיע את התושבים היהודים בעכו.

במשטרה בחרו שלא להתייחס לדברים של חבר הכנסת זכור, ואמרו כי אם לא היו מאמינים שמדובר באדם המסוכן לציבור, לא היו מבקשים להאריך את מעצרו. לדברי גורמים במשטרה, החוקרים ממשיכים לגבש ראיות על מנת להמשיך את הצעדים המשפטיים נגד ג'מאל ולהביא לכתב אישום נגדו. "בית המשפט הוא שיכריע בסוגיה".

בתוך כך, פנה אתמול יו"ר מרצ, חבר הכנסת חיים אורון, לשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר, וביקש ממנו לבחון את שחרורו של הנהג. "אינני מוצא את ההיגיון בליבוי האש, מאש מקומית של פרחחים למאבק לאומי. מצד אחד, מבטלים את פסטיבל עכו החשוב לדו-קיום, ומצד שני מייצרים מהומות על ידי המעצר".

המעצר של ג'מאל גרר כזכור תגובות מכל קצוות הקשת הפוליטית. יו"ר סיעת רע"מ-תע"ל, חבר הכנסת אחמד טיבי, כינה את המעצר "החלטה תמוהה ובלתי ברורה של המשטרה", והוסיף: "אני תוהה אם ממחר המשטרה תעצור גם את כל היהודים שאוכלים ושותים בחודש הרמדאן".

ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל) בירך מנגד על ההחלטה ואמר: "אני שמח שהמשטרה נענתה לדרישה לעצור את מי שאחראי לחילול היום הקדוש ביותר לעם היהודי וגרם לפרוץ המהומות בעכו".