המשטרה: דניאלה וייס הסתירה מציתים ותקפה שוטרים

וייס עוכבה לחקירה, בחשד כי הסתירה על גג ביתה שבהתנחלות קדומים שני מתנחלים שהציתו מטע זיתים פלסטיני. לטענת השוטרים, היא ניסתה למנוע את כניסתם אל הבית ותקפה אותם

פעילת הימין וראש מועצת קדומים לשעבר, דניאלה וייס, עוכבה היום (חמישי) בצהריים לחקירה, בחשד כי סייעה לשני מתנחלים שהשתתפו בהצתת מטע זיתים בכפר הפלסטיני קדום, הסמוך לקדומים.

על פי החשד, וייס ובעלה הסתירו את שני המתנחלים, בני 24 ו-25, על גג ביתם על מנת לסייע להם להתחבא מהמשטרה. בסופו של דבר, הגיעו השוטרים לבית משפחת וייס ועצרו את השניים, אך לטענת השוטרים וייס ניסתה למנוע את כניסתם אל ביתה ואף תקפה אותם.

בעקבות מעצרם של וייס ושני המתנחלים, במקום החלו התפרעויות כשצעירים יהודים שהגיעו למקום החלו להשליך אבנים וחפצים לעבר כוחות הביטחון. מן המשטרה נמסר, כי ההתפרעות הופסקה וכי כעת שורר באזור שקט.

העימותים היום פרצו בעקבות פינוי המאחז שבות עמי 2, שבסמוך לכפר קדום הפלסטיני. מתנחלים שהיו במקום השליכו אבנים לעבר כוחות צה"ל והמשטרה, ומאוחר יותר אף הציתו מטע זיתים בבעלות פלסטינים.

בפיקוד מרכז אמרו לחדשות nana10, כי הם רואים בחומרה רבה את התפרעות המתנחלים וכי "מדובר בקבוצה שאינה מצייתת לחוק". גם במשטרה זועמים: "צריך לשים לזה סוף. לא ייתכן שהם עושים מה שהם רוצים מבלי שמישהו יעצור אותם. ננקוט נגדם ביד קשה".

בימין טוענים מנגד, כי צה"ל והמשטרה מתנכלים להם על רקע פוליטי ומנסים לרצות את הדרג המדיני. "הם לא מתאמים איתנו את הפינויים ולא שולטים במצב".