התחדשו החיפושים אחר הילדה רוז

החיפושים אחר הילדה רוז פיזאם, שסבה רוני רון הודה כי רצח אותה והשליך את גופתה, חודשו הבוקר • צוותי החיפוש, הכוללים שוטרים ומתנדבים, מתמקדים באזור העיר נתניה • כח עזר של משמר הגבול מבצע סריקות לאיתור הגופה בכביש החוף מדרום לעיר

(36 שניות)

החיפושים אחר הילדה רוז פיזאם, שסבה רוני רון הודה כי רצח אותה והשליך את גופתה, התחדשו הבוקר בשעה 7:00.

צוותי החיפוש החלו בניסיונות לאתר את גופתה של רוז בנתניה ובמקביל מסייעים כוחות משמר הגבול בחיפושים לאורכו של כביש החוף מנתניה דרומה. הכוחות סורקים בקבוצות את האזור עד למקורות הירקון.

גם במהלך סוף השבוע התמקדו הסריקות באזור נחל הירקון ונתניה. פרשים, רוכבי טרקטרונים, שוטרים ומתנדבים - כולם חיפשו אחר רוז, אך העלו חרס בידם.

את צוותי החיפוש תגברו גם צוללנים מיחידת הצוללנים של זק"א, אשר נכנסו למימי הירקון בת"א סמוך לתחנת הכח "רדינג", וניסו לסרוק את קרקעית הנחל.

ביום חמישי קראה סבתה של רוז, בטי, בת זוגו לשעבר של החשוד ברצח, רוני רון, למערכת המשפט בישראל לעשות צדק עם נכדתה הקטנה ולשלוח את רון לכלא לכל חייו. היא הביעה תקווה שבישראל יעשה צדק לנכדתה הקטנה ושרוני רון "לא יראה את אור השמש לעולם. שיירקב בכלא, ששניהם יקבלו את עונשם".

בראיון טלוויזיוני לרשת AP בפריז אמר אביה של רוז, בנימין פיזאם: "לא הייתה לה (לאמא) שום בעיה לנטוש את הבת שלה לשנתיים. אני חושב שמנקודה זו והלאה, אם את אמא שמסוגלת לנטוש את הבת שלך, את מסוגלת לעשות הרבה דברים".

פיזאם הוסיף כי הוא מתחרט על שפגש את אמה של רוז "אם לא הייתי מכיר את אמא שלה, הילדה הקטנה הזו מעולם לא הייתה זוכה לקיום כזה".

הוא הוסיף ואמר כי הטענות לפיהן בתו עברה התעללות בתקופה שבה חיה עימו אינן נכונות. "מכיוון שרוז לא דיברה הרבה ועשתה צרכים במכנסיים, החלטנו שחייבים לקחת אותה לראות פסיכיאטר בבית החולים. בתקשורת עוותו את הדברים ואומרים שרוז הייתה בבית חולים כי היכו אותה. זה סיפור פשוט מגוחך".