"דרום אוסטיה תסופח לרוסיה"

דרום אוסטיה הודיעה שתסופח בעתיד לרוסיה במסגרת הסכם חדש ביניהן - כך מדווח ה"טיימס" הלונדוני. דובר הפרלמנט הדרום אוסטי אמר כי תושבי המחוז ייטמעו בקרוב ב"רוסיה אחת מאוחדת". בעקבות הדברים הודיע גיאורגיה כי היא חוזרת בה מהסכם שסיים בעבר את הלחימה באבחזיה

דרום אוסטיה הודיעה כי היא תסופח בעתיד לרוסיה במסגרת הסכם חדש ביניהן, כך מדווח ה"טיימס" הלונדוני.

בידיעה נאמר עוד כי על פי ההסכם שייחתם ביום שלישי הקרוב רוסיה תקים במחוז הבדלני בסיסים צבאיים. דובר הפרלמנט הדרום אוסטי אמר כי תושבי המחוז ייטמעו בקרוב ב"רוסיה אחת מאוחדת".

בעקבות הדברים הודיע טימור יעקובשווילי, שר בממשלת גיאורגיה, כי מדינתו חוזרת בה מהסכם שנחתם בתיווך האו"ם בשנת 1994, אשר סיים את הלחימה באזור אבחזיה.

אתמול (שבת) דיווח נציג האו"ם כי רוסיה השאירה כוחות צבאיים בשטחי גיאורגי, אשר מונעים מאזרחים גיאורגים לשוב לבתיהם בדרום אוסטיה.

במקביל, דווח כי טורקיה מאיימת להגביל ייבוא סחורות מרוסיה. השלטונות הטורקים זועמים על כך שרוסיה מעכבת כבר כמה שבועות שיירה של מאות משאיות טורקיות הנושאות סחורות מלהכנס לשטחה.

ההערכות הן כי רוסיה החליטה לעכב את המשאיות על מנת להעניש את טורקיה על כך שאיפשרה לספינות מלחמה אמריקניות לעבור במיימיה הטריטוריאליים בדרכן להגיש סיוע הומניטרי לגאורגיה.