"אם איראן תותקף תפרוץ מלחמת עולם שלישית"

בכיר בצבא איראן שוב ומזהיר את ישראל וארצות הברית - אם נותקף העולם כולו יגרר למלחמה • הגנרל אמר כי בניגוד לפרסומים במערב, האיסלאם הוא דת שמטיפה לשלום והרפובליקה המוסלמית "מתנגדת למלחמה ולהסלמה במתח אותן מעודדות ארצות הברית וישראל"

"המדיניות הקיצונית של וושינגטון ותל אביב, כפי שהיא באה לידי ביטוי בסודאן, עיראק ואפגניסטן, מסכנת את כל העולם" כך אמר היום (שבת) מסעוד ג'זיירי, סגן ראש המטה הכללי של הכוחות המזויינים לענייני הסברה תרבותית.

ג'זיירי הוסיף כי אם איראן תותקף "תפרוץ מלחמת עולם שלישית". הגנרל שב והדגיש כי המדיניות של ארצות הברית וישראל נכשלת ובקרוב יחזה העולם "בהתפתחויות אדירות" כתוצאה מכך.

בהמשך דבריו אמר הגנרל האיראני כי "האיסלם והרפובליקה המוסלמית קוראת לשלום בין לאומי" ולא כפי שמנסים להציג זאת במערב.

"כתבי האיסלאם והשאיפות של המהפכה האיסלמית מקדמות את השלום ואת הרגיעה על פני הכדור והן מתנגדות למלחמה ולהסלמת המתח אותו מעודדות ארצות הברית והציונות הבינלאומית" אמר.

בחודשים האחרונים דווח בכלי התקשורת הזרים, כי ישראל מבקשת לתקוף את מתקני הגרעין של איראן ומבקשת את עזרת ארצות הברית כדי להוציא את המבצע לפועל. במקביל, התרבו הדיווחים הסותרים על עמדת הבית הלבן בנושא.

בעוד בפרסומים מסויימים דווח כי וושינגטון נתנה אור ירוק לירושלים להוצאת מבצע שכזה אל הפועל, באחרים דווח ההפך המוחלט. למרות הדיווחים המנוגדים, המתח ביחסים שבין איראן למערב ובעיקר בין איראן לישראל הסלים.

אתמול ציטט העיתון "אל-קודס אל-ערבי" היוצא בלונדון מקורות ערביים, שטוענים כי איראן העבירה לחיזבאללה טילים מתקדמים שיכולים לפגוע במטרות בעומק שטח ישראל.

על פי הדיווח, הטילים צוידו במנגנוני ניווט מתקדמים, שיאפשרו להם לפגוע במטרות באופן מדויק יותר, וכן, כי הטילים כבר מוכנים לשימוש ונסראללה ישגרם אם ישראל או ארה"ב ינסו לתקוף את איראן. עם זאת, לא נמסר כיצד הגיעו הטילים ללבנון ובאיזו כמות מדובר.

בתחילת השבוע דיווחה סוכנות הידיעות של לבנון כי בכיר בחיזבאללה, מוחמד ראאד, אישר כי אם ישראל תתקוף את אירן, היא תותקף באלפי טילים. על פי הדיווח של "אל-קודס אל-ערבי" מעוניינת איראן לבנות בדרום לבנון תשתית של טילים בדרום לבנון כדי לפגוע ב"בטן הרכה" של ישראל וליצור הרתעה של שיתוק העורף כולו במקרה של מלחמה.