פוטין מאשים: הבית הלבן מעודד המשך המשבר בגאורגיה

ראש ממשלת רוסיה אומר בראיון לרשת טלוויזיה גרמנית כי יועצים אמריקאיים השתתפו במלחמה בגאורגיה. לטענתו ארה"ב עודדה את פרוץ המשבר ומעודדת את המשכו על מנת לגרום לרפובליקנים לנצח בבחירות לנשיאות

ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין מאשים הלילה (שבת) את ארה"ב בהמשכו של המשבר עם גאורגיה. "אני יודע שיועצים אמריקאיים השתתפו במלחמה בגאורגיה ועודדו את הגאורגים לתקוף את החבלים הבדלנים", אמר פוטין.

פוטין הוסיף ואמר כי "הבית הלבן עודד את פרוץ המשבר וממשיך לעודד אותו כיוון שהוא מנסה לסייע לרפובליקנים לזכות בעוד מערכת בחירות". לטענתו של ראש ממשלת רוסיה, הממשל האמריקני ייצר את המשבר על מנת להעניק יתרון למועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב.

"זה היה שימוש מכוער ומתועב בכוח שלטוני", אמר פוטין והמשיך "למרות הניסיונות האמריקאיים, מדינה, כמו רוסיה, שנלחמת על זכויותיהם של אזרחיה - לא תמצא את עצמה מבודדת מאירופה בעקבות מעשיה".

ראש הממשלה הרוסי טוען כי למרות האיומים והרמיזות, האיחוד האירופי לא ינתק את קשריו עם רוסיה או יטיל עליה סנקציות בעקבות המלחמה בקווקז. "העולם לא רוקד רק על פי צלילי המוזיקה של האיחוד האירופי וארה"ב", אמר.