נשיא רוסיה: ארה"ב שולחת נשק לגאורגיה

לאחר שהחליט להכיר בעצמאותם של המחוזות הגאורגים הבדלניים, טוען היום מדבדב כי ארה"ב מעבירה תחמושת לגאורגיה. מוקדם יותר אמר הנשיא הרוסי כי מדינתו תגן על אבחזיה ודרום אוסטיה אך לא תתערב בסכסוכים נוספים במדינות ברית המועצות לשעבר.

נשיא רוסיה דמטרי מדבדב מאשים הערב (שלישי) את ארה"ב בשליחת נשק לגאורגיה דרך נמל העיר פוטי.

בראיון ל-BBC טוען מדבדב, כי כל ספינה שמגיע למקום יכולה להיכנס והכוחות הרוסים לא חוסמים את המעבר. לדבריו האמריקנים מעבירים בספינות סיוע הומניטרי, שכולל גם נשק.

מוקדם יותר הודיע נשיא רוסיה, כי מדינתו תגן על אבחזיה ודרום אוסטיה ממתקפה אפשרית, אך אינה מתכוונת להתערב בסכסוכים אחרים בברית המועצות לשעבר. "תחת הצו עליו חתמתי, מדינתנו כמובן תסייע להבטחת ביטחונה של שתי המדינות, ואם הם יותקפו, נציע להם סיוע ראוי".

עם זאת, ציין מדבדב כי "רוסיה היא מדינה שחייבת להבטיח את האינטרסים שלה לאורך גבולותיה. זה ברור לחלוטין".

החלטתה של רוסיה להכיר בעצמאותן של המחוזות הבדלניים זוכה להתנגדות מצד צרפת, נשיאת האיחוד האירופי. נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ושר החוץ שלו, ברנאר קושנר הודיעו כי מדינתם מגנה בחריפות את החלטתה של רוסיה וקראו לפתרון המצב בגאורגיה.

גם קנצלר גרמניה, אנגלה מרקל גינתה את הכרתה של רוסיה ואמרה כי ההחלטה "אינה מקובלת לחלוטין". עם זאת ציינה מרקל, כי "על אירופה להשאיר את ערוצי התקשורת עם רוסיה פתוחים".