האם קלינטון תצליח לגייס את תומכיה למען אובמה?

הסנאטורית הילארי קלינטון תנאם הערב בועידת המפלגה הדמוקרטית בדנבר. השאלה על סדר היום: האם תוכל להעביר את תמיכת אנשיה להצבעה בעד מועמדותו של אובמה. לפי סקר: 30% מתומכי קלינטון מתכוונים להצביע למקיין, למועמד אחר או לא להצביע כלל

שאלת היום בועידת הדמוקרטים שנפתחה אתמול (שני) בדנבר היא האם הסנאטורית הילארי קלינטון שתישא דברים הערב, תצליח לגייס את תומכיה בעד ברק אובמה? התשובה לשאלה הזו יכולה להביא לניצחונו או לתבוסתו של הסנאטור מאילינוי בבחירות בחודש נובמבר.

מאז שהפסידה בקרב על המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה, הביעה קלינטון את תמיכתה ביריבה למפלגה הדמוקרטית, אובמה. אובמה מצידו, היה צריך להלחם במקביל בקמפיין השלילי של המועמד הרפובליקני, ג'ון מקיין נגדו וגם לנסות לגייס את תומכי קלינטון שסרבו להצטרף אליו.

אמש קראו הסנאטור אדוארד קנדי ורעייתו של אובמה, מישל בנאומיהם בפני הועידה, לאחדות המפלגה מול יריביהם הרפובליקנים. המועמד לנשיאות, אובמה, צפוי לנאום ביום חמישי, היום האחרון של הוועידה, כשיקבל רשמית את מועמדות המפלגה.

סקר שהתפרסם בימים האחרונים מראה כי 30% מתומכיה של קלינטון הצהירו כי הם יבטאו את כעסם על הפסדה של קלינטון על ידי הצבעה למקיין, למועמד של מפלגה שלישית או לא יצביעו כלל.
קלינטון מצידה טוענת כי היא אמרה לתומכיה כי תצביע בעד מועמדותו של אובמה ביום רביעי בערב, אך הודיעה כי היא אינה יכולה לשלוט בהחלטותיהם של ציריה בוועידה או בהחלטותיהם של 18 מיליון האנשים שתמכו בה במהלך המירוץ לראשות המפלגה.